Obserwuj w Google News

12 ciekawych wzorów na tatuaż na ramieniu! Co musisz wiedzieć, zanim się na niego zdecydujesz?

5 min. czytania
Aktualizacja 27.01.2020
16.12.2019 11:11
Zareaguj Reakcja

Tatuaż na ramieniu to jeden z najczęściej wykonywanych tatuaży zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Jego cena może różnić się oczywiście od wzoru. Przedstawiamy najciekawsze!

Blondynka w czarnej koszulce obrócona bokiem prezentuje tatuaż na ramieniu
fot. Shutterstock

Tatuaż na ramieniu to jeden z najbardziej popularnych tatuaży i nie jest aż tak bolesny, jak w innych miejscach ciała. Zarówno kobiety, jak i mężczyźni decydują się na taką formę ozdoby w tym miejscu. Istnieją różne wzory tatuaży, które można wykonać na ramieniu. Zarówno jeżeli chodzi o tatuaże damskie, jak i tatuaże męskie. Podpowiadamy 12 ciekawych wzorów na tego typu tatuaż i sprawdzamy, co warto wiedzieć przed jego wykonaniem.

Zobacz także: Tatuaże 2019 – przegląd najmodniejszych propozycji tego roku!

Tatuaż na ramieniu - co warto wiedzieć przed zrobieniem?

1. Tatuaż to trwała ozdoba

Zanim wykonamy jakikolwiek tatuaż powinniśmy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Przede wszystkim warto uświadomić sobie, że tego typu ozdobę zazwyczaj robimy na całe życie. Oczywiście obecnie są sposoby na to, żeby usunąć tatuaż, laserowe wywabianie jest jednak drogie i bolesne. Można też przerobić tatuaż, pytanie tylko, czy jesteśmy zdecydowani na to, że nasze ciało będzie trwale zmienione. Jeżeli tak, nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zdecydować się na taką ozdobę! Co jeszcze trzeba jednak wziąć pod uwagę?

Redakcja poleca

2. Tatuaż powinien być przemyślany

Jeżeli już jesteś zdecydowany na zrobienie sobie tatuażu, koniecznie przemyśl, jak ma on wyglądać i w jakim miejscu chcesz go wykonać. Podczas, gdy to drugie jest znacznie łatwiejsze do przemyślenia, bo zazwyczaj każdy z nas wie, w jakim miejscu chce mieć tego typu ozdobę, znacznie trudniej jest z wzorem.

Niektórzy decydują się na klasyczne napisy, chińskie sentencje lub znaki, a nawet tatuują sobie imiona ukochanych osób. Pytanie tylko, czy z takim tatuażem chcemy żyć przez wiele lat. Warto zainwestować w taki tatuaż, który będzie dla nas ważny. Może oznaczać coś istotnego w naszym życiu, symbolizować wartości lub członków rodziny, a nawet odzwierciedlać pasje. Ważne, żeby był istotny dla jego dumnego posiadacza.

Zobacz także: Tatuaże z henny – jak je wykonać i jaki wzór wybrać?

Może być to też wzór, który będzie idealnie komponował się z naszym stylem. Trzeba jednak dobrze przemyśleć, czy za kilka lat ten styl się nie zmieni, a sam tatuaż… nie znudzi. Poniżej przedstawiamy przykłady wzorów na tatuaże damskie na ramieniu oraz tatuaże męskie na ramieniu.

3. Znajdź odpowiedni salon i sprawdź go

Pomysł to jedno, ale najważniejszym czynnikiem jest dobre i bezpieczne wykonanie tatuażu. Musimy być pewni miejsca, w którym zamierzamy go wykonać. Warto w takich chwilach podpytać osoby nam zaufane, czy mają tego typu miejsca godne polecenia. Warto też poszukać takiego studia tatuażu, który będzie specjalizował się w rodzaju ozdoby, jaką chcemy wykonać na naszym ciele.

Warto też sprawdzić osobę, która taki tatuaż wykona. W jednym salonie mogą bowiem pracować osoby, które specjalizują się w określonych ozdobach. Tym samym lepiej zadbać o to, czy na pewno znaleźliśmy się w najlepszych rękach.

4. Zadawaj pytania osobie, która ma wykonać twój tatuaż

Gdy już wiemy, kto wykona nasz tatuaż, trzeba wziąć pod uwagę kilka kwestii. I o to wszystko należy dopytać właśnie tatuażystę. Dzięki temu sama sesja będzie dla nas mniej przerażająca i być może nawet bolesna. Podstawowe pytania, jakie warto w takim momencie zadać, to czas trwania sesji, czy są jakieś przeciwwskazania do zrobienia tatuażu, czy można liczyć na jakieś środki przeciwbólowe, ile trwa gojenie i… jaki będzie koszt. To, że studio ma przykładowy cennik, nie oznacza, że za nasz tatuaż zapłacimy tyle, ile inni za podobny. W końcu wszystko zależy od konkretnego projektu i naszych dodatkowych wymagań.

Zobacz także: 5 największych trendów w makijażu na sezon jesień-zima 2019/2020

5. Przygotuj się odpowiednio

Do wykonania tatuażu powinien się przygotować nie tylko tatuażysta. Również my, a może nawet przede wszystkim, powinniśmy zadbać o odpowiednie przygotowanie do sesji. Warto przed pójściem do studia zjeść coś, żeby nie robić tatuażu na pusty żołądek. Należy też zrezygnować (najlepiej już dzień wcześniej) z picia alkoholu.

Należy również zadbać o odpowiednią odzież, dzięki której nie będziemy musieli np. siedzieć na fotelu w samych majtkach. W przypadku tatuażu na ramieniu warto wziąć bluzkę na cienkich ramiączkach, które będzie można łatwo zsunąć.

Warto też zadbać o odpowiednie towarzystwo. Ukochana osoba lub najlepszy przyjaciel zdecydowanie podtrzymają cię na duchu podczas bolesnej sesji. A jeżeli wiesz, że będzie ona trwała długo, zabierz ze sobą książkę lub gazetę.

6. Zadbaj o swój tatuaż

O tatuaż trzeba zadbać także, a może i przede wszystkim, po jego wykonaniu. Nie myśl sobie, że sam opatrunek założony przez tatuażystę wystarczy. Tatuaż należy myć dwa razy dziennie mydłem antybakteryjnym i wycierać do sucha. Nie można go moczyć, należy go jednak nawilżać odpowiednim balsamem.

Tatuażu nie powinno się wystawiać na słońce, ani zdrapywać zaschniętych strupków. Warto nosić zadbać o luźne ubranie w danym miejscu i nie wolno dotykać tatuażu. Dobrze by było również wstrzymać się od picia alkoholu jeszcze przez kilka dni, dzięki czemu wszystko szybciej się zagoi.

Zobacz także: Makijaż na sylwestra 2019/2020 – najlepsze pomysły dla brunetek i blondynek

Tatuaż na ramieniu – cena

Ceny tatuażu zazwyczaj są zależne od jego rodzaju, studia, w którym go wykonujemy, a także jego kolorystyki. Zazwyczaj tatuażyści biorą pod uwagę przede wszystkim to, ile czasu zajmie im wytatuowanie naszego obrazka.

W sieci można znaleźć widełki cenowe za wykonanie tatuażu na ramieniu. W dużym mieście zazwyczaj zapłacimy za niego powyżej 200 złotych, a cena może wynosić nawet ponad 2000. Najmniejszy tatuaż kosztuje w granicach 200-300 złotych, kilkugodzinna sesja natomiast 500-1000 zł. Tatuaż typu „biomechanics” to koszt w granicach 1000-3000 zł. Za „rękaw” natomiast musimy zapłacić ponad 2000 złotych, w zależności od wzoru i barw.

W mniejszych miejscowościach te ceny mogą różnić się w granicach 50-200 złotych. Z reguły tatuaże jednak to kosztowna ozdoba, w związku z czym tym bardziej 5 razy warto zastanowić się, zanim się na takową zdecydujemy.

Tatuaże damskie na ramieniu - przykładowe wzory

Tatuaże damskie oczywiście różnią się od męskich odpowiedników. Podpowiadamy 6 wzorów na tatuaże damskie na ramieniu.

Zobacz także: Stylizacje na święta 2019 – modne propozycje na Boże Narodzenie

Tatuaże męskie na ramieniu - przykładowe wzory

Mężczyźni często są znacznie odważniejsi niż kobiety, jeżeli chodzi o tatuaże. Dlatego też zazwyczaj pozwalają sobie na nieco większe obrazki na ciele. Poniżej możecie zobaczyć 6 przykładowych wzorów na tatuaże męskie na ramieniu.

Zobacz także: Paznokcie na sylwestra 2019/2020 – najpiękniejsze propozycje z Instagrama

Do tej artystki ustawiają się kolejki po tatuaż! Tworzy niezwykłe damskie tatuaże z motywem roślinnym.