Obserwuj w Google News

25-latka przestała nosić buty. Odtąd zamierza chodzić boso

2 min. czytania
23.11.2022 14:17
Zareaguj Reakcja

Mieszkanka Bristolu, El Robertson, pewnego dnia postanowiła zmienić swoje życie. Przestała nosić buty i twierdzi, że wywiera to wpływ na jej psychikę.

El Robertson
fot. youtube.com

25-letnia kobieta nagle doszła do wniosku, że nie będzie się więcej przejmować opinią innych. Spełniła swoje marzenie i odtąd chodzi boso.

Zobacz także: Wyrzucili ją z restauracji, bo przyszła w "złej bluzce". Film kobiety podbija TikToka

25-latka przestała nosić buty. Odtąd zamierza chodzić boso

Większość z nas uważa, że buty są niezwykle ważną częścią stroju. Są jednak i tacy, którzy są głęboko przekonani o ich negatywnym wpływie na nasze zdrowie. El Robertson, 25-letnia kobieta żyjąca w południowo-zachodniej Anglii, pewnego dnia zdecydowała po prostu przestać je nosić. Minęły już dwa lata, jednak ona wciąż nie zmieniła zdania. Twierdzi, że jej stopy nigdy nie były w tak dobrej kondycji, a ona sama czuje się o wiele lepiej.

To było jak przebudzenie. Chodzenie boso to jest dokładnie to, co najlepiej na mnie działa - twierdzi El.

Robertson żywi przekonanie, że buty są "więzieniem dla stóp" i przysięga, że nigdy nie kupi ani jednej pary więcej. Zdaje sobie sprawę, że w niektórych sytuacjach, takich jak wyjście do supermarketu, musi założyć buty, by nie gorszyć innych, ale robi to tylko w wyjątkowych przypadkach.

Myślę, że spód moich stóp jest prawdopodobnie czystszy niż spód czyichś butów. Nie czuję się zawstydzona. Myślę jednak, że niektórzy nie lubią patrzeć na palce moich stóp, kiedy kupują jedzenie - wyjaśniła.
Redakcja poleca

Ta kobieta od dwóch lat nie kupiła sobie żadnych butów. Postanowiła chodzić boso

Według 25-latki chodzenie boso wywiera dobroczynny wpływ na całe nasze ciało. Twierdzi, że od wielu miesięcy nie miała ani jednego pęcherza na skórze, a postawa jej ciała się poprawiła. El zauważyła również, że jej stopy poszerzyły się, przez co ma bardziej stabilny chód. Wypracowała dodatkowe mięśnie i doskonale sobie radzi na każdej powierzchni. Udowodniła to niedawno, wędrując boso po górach w Walii.

Robertson przekonuje, że chodzenie bez butów dodaje pewności siebie i stwarza poczucie wolności. O wiele łatwiej jest wtedy podejmować życiowe decyzje.

Oglądaj

Chcielibyście spróbować?

Zobacz także: Prawie naga modelka na Paris Fashion Week. Sukienkę ze sprayu zrobiono jej na scenie

Te gwiazdy uwielbiają second-handy. Chętnie stawiają na używane ubrania