Obserwuj w Google News

Od 6 lat nie myła włosów szamponem. Do ich odświeżenia używa naturalnego produktu

2 min. czytania
21.02.2022 10:28
Zareaguj Reakcja

Kobiety z reguły myją włosy co 2-3 dni. Ta tiktokerka nie zrobiła tego od... 6 lat. Ma jednak swoje sposoby na oczyszczanie kosmyków.

Ta kobieta od 6 lat nie myła włosów. Stosuje do nich 1 naturalny produkt
fot. Shutterstock

Niektóre kobiety lubią eksperymentować z pielęgnacją włosów. Często testują, jak długo ich kosmyki są w stanie wytrzymać bez mycia - np. ta kobieta przez tydzień nie myła włosów, a efekty eksperymentu zaskoczyły ją samą. Są też takie panie, które na dłużej rezygnują z szamponu. Ta tiktokerka od 6 lat nie umyła włosów żadnym produktem tego typu. Swoje pasma odświeża przy pomocy jednego naturalnego kosmetyku.

Zobacz także:  Przez 100 dni nie myła włosów. Pokazała, jak wyglądały na początku i na końcu wyzwania

Ta kobieta od 6 lat nie myła włosów szamponem

Portal dailymail.co.uk odkrył profil tiktokerki @veggieshredder, która od 6 lat nie umyła włosów szamponem. Jej eksperyment zszokował wielu internautów.

Redakcja poleca

Kobieta zdecydowała się na ten krok ze względu na swoje przekonania. Jest bowiem weganką i właśnie dlatego postanowiła dołączyć do popularnego w Kalifornii ruchu "no poo". Trend ten polega na wyeliminowaniu wszelkich komercyjnych szamponów do włosów.

Na początku tiktokerka stosowała własną mieszankę do kosmyków, którą przygotowywała z sody oczyszczonej i octu. Ostatecznie postanowiła zrezygnować ze wszystkich tego typu specyfików i używa do pielęgnacji wyłącznie jednego naturalnego produktu. 

Zobacz także:  Trening włosów sprawia, że kosmyki nie przetłuszczają się zbyt szybko. To hit TikToka

Stosuje na włosy tylko jeden naturalny produkt

Tiktokerka zdradziła, że jej codzienna pielęgnacja włosów kończy się na prysznicu, a dokładnie namoczeniu kosmyków. Następnie wyłącznie rozczesuje swoje pasma wodą. Na końcu stosuje natomiast naturalny olejek arganowy lub rozmarynowy

Dzieląc się tym na TikToku, chciałam zainspirować ludzi, ale też trochę ich zszokować. Chciałam, żeby mieli odwagę wziąć swoje zdrowie we własne ręce - twierdzi tiktokerka. 

Przetestujecie ten eksperyment na własnych włosach? 

Zobacz także:  To najczęstszy błąd popełniany przy myciu włosów. Przez niego pasma szybciej się przetłuszczają

Nieudane fryzury gwiazd. Pamiętacie te uczesania? [ZDJĘCIA]
10 Zobacz galerię
fot. TRICOLORS/East News

Źródło: dailymail.co.uk/TikTok