Obserwuj w Google News

Szef Levi's powiedział, jak prać jeansy. Zawsze robiłeś to źle

2 min. czytania
11.10.2023 13:04
Zareaguj Reakcja

Z pewnością każdy z nas ma w swojej szafie chociaż jedną parę jeansów. To spodnie uniwersalne i ponadczasowe. Jeans to niezwykle trwały materiał. Aby długo cieszyć się ubraniami z niego wykonanymi, należy jednak pielęgnować go prawidłowo. Jak często prać jeansy? Szef Levi's postanowił zdradzić swoją metodę na błyskawiczne odświeżenie spodni.

jak prać jeansy
fot. shutterstock_Wachiwit

Jak często prać jeansy? To pytanie, które niezmiennie robi furorę w wyszukiwarkach internetowych. W sieci nie brakuje instrukcji, rad i poleceń. Niektórzy zalecają, by przed wrzuceniem jeansów do bębna pralki, „wywrócić” spodnie na lewą stronę. Inni instruują, by piorąc jeansy, zamiast płynu do płukania używać octu. Jeszcze inni twierdzą, że jeansy powinno prać się jedynie ręcznie. Taka praktyka ma sprawić, że spodnie dłużej pozostaną miękkie i elastyczne.

Wrzucasz jeansy do pralki? Nie tak powinny być czyszczone

Jakiś czas temu szef popularnej marki Levi's, która słynie z produkcji ubrań jeansowych, postanowił rozwiązać zagadkę, nurtującą społeczeństwo od wielu lat. W jednym z wywiadów został zapytany o to, jak prać jeansy, by utrzymać je w dobrym stanie.

Dziennikarka CNBC zapytała Chipa Bergha – który obecnie stoi na czele Levi Strauss & Co. – o to, jak często pierze swoje spodnie i w jaki sposób to robi. Nawiązała do plotki, zgodnie z którą Chip Bergh w ogóle nie odświeża spodni jeansowych. Ekspert zaśmiał się i zaznaczył, że nie jest to prawda. Podkreślił, że czyści swoje spodnie, jednak nie tak, jak robi to większość osób na świecie. Chip Bergh ma swój sposób.

Zobacz również:  Wsyp do pralki tę przyprawę i zobacz, co się stanie. Od tej pory będziesz stosować ten trik zawsze

Szef Levi's tak czyści jeansy. Twierdzi, że to najlepszy sposób

Chip Bergh zaznaczył, że nigdy nie pierze jeansów w pralce. Wyznał, że ten sposób odświeżenia spodni uważa za nieekologiczny i szkodliwy. „Przemysł wykorzystuje mnóstwo wody do produkcji jeansu” – zauważył. Podkreślił jednak, że równie dużo wody marnują konsumenci, którzy piorą swoje jeansy w pralce stanowczo zbyt często. „Niektórzy Amerykanie robią to nawet po każdym założeniu. Mieszkańcy pozostałych państw po dwóch lub trzech razach” – podkreślił.

Redakcja poleca

Zdaniem Chipa Bergha prawdziwi miłośnicy jeansowych ubrań podchodzą do nich ze znacznie większym szacunkiem. „Gdy moje spodnie stają się naprawdę brudne, po prostu je kąpię” – podkreślił prezes Levi Strauss & Co. nieco tajemniczo. Dziennikarka CNB, zaskoczona odpowiedzią mężczyzny, poprosiła, by zdradził jej szczegóły. „Po prostu wskakuję w jeansach pod prysznic, polewam się wodą, a potem myję spodnie” – zaznaczył z uśmiechem. Jednocześnie radząc wszystkim, by wypróbowali tę technikę.

Nie przegap
modne ubrania i dodatki na 2021
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock