Obserwuj w Google News

Te akcesoria sprawią, że twoja fryzura będzie idealna. Wypróbuj je!

3 min. czytania
Aktualizacja 05.11.2020
29.01.2020 10:15
Zareaguj Reakcja

Szczotki do włosów towarzyszą nam w codziennym życiu, to jaką wybierzemy może może znacznie poprawić kondycję naszych włosów i znacznie ułatwić codzienną stylizację.

Szczotki do włosów
fot. Shutterstock

Szczotki do włosów to jedno z podstawowych akcesoriów codziennego użytku. Mogę być wykonane z włosia dzika, drewna lub plastiku. Precyzyjne wykonanie szczotki jest bardzo ważne, ponieważ przez częsty kontakt z włosami może znacznie pogorszyć lub poprawić ich kondycję. Istnieje wiele różnych modeli szczotek, jeśli wybierzesz odpowiednią, twoje włosy z pewnością ci za to podziękują. Odpowiedni model szczotki pozwala na jeszcze lepszą stylizację poszczególnych pasm.

Zobacz także: Najładniejsze fryzury dla dziewczynek. Sprawdźcie nasze propozycje!

To jeden z najpopularniejszych akcesoriów fryzjerskich, jednak bardzo mało osób zwraca uwagę na to, czy kupuje odpowiedni dla siebie model. Bardzo często podczas zakupów nie zwraca się szczególnej uwagi na szczotkę i bierze pierwszą lepszą. To bardzo duży błąd. Tego typu zachowanie w efekcie może zniszczyć nasze włosy. Przed wyborem szczotki warto zapoznać się z uwagami dotyczącymi wyboru odpowiedniego modelu. 

Redakcja poleca

Szczotki do włosów - do modelowania lub prostowania

Szczotka do modelowania włosów

Odpowiednio dobrana szczotka z pewnością nie zniszczy włosów i sprawi, że staną się jeszcze bardziej odżywione. Szczotka, która świetnie sprawdzi się do modelowania włosów, ma okrągły kształt, który sprawdzi się podczas modelowania na niej włosów. W sklepach znajdziemy wiele różnych modeli okrągłych szczotek, jeśli zależy ci na uniesieniu włosów od samej podstawy, wybierz szczotkę o większej średnicy. Jeśli chcesz nadać pasmom delikatne fale, koniecznie wypróbuj szczotkę o znacznie mniejszej średnicy.

Modelowanie włosów okrągłą szczotką - krok po kroku

  1. Przed przystąpieniem do modelowania szczotką, najpierw umyj dokładnie włosy. 
  2. Odciśnij nadmiar wody ręcznikiem i nanieś piankę do włosów. Ten kosmetyk pozwoli utrwalić fryzurę, którą będziecie starali się wykonać.
  3. Następnie podzielcie włosy na pasma i zacznijcie od tego najbliżej twarzy. Nakręćcie włosy na szczotkę i zacznijcie suszenie. To bardzo proste. Tego typu modelowanie możesz wykonać bardzo szybko.
  4. Czynność należy powtórzyć na reszcie włosów.
  5. Opcjonalnie całą fryzurę można spryskać dodatkowo lakierem.

Jaką szczotkę do modelowania włosów wybrać?

Na rynku istnieje wiele firm oferujących szczotki do modelowania, warto jednak postawić na profesjonalną szczotkę do modelowania. Najlepsza szczotka do modelowania posiada kilka udogodnień jak np.

  • gumowa rączka - by szczotka nie wysunęła się z ręki,
  • specjalna powłoka - która zapobiega elektryzowaniu się włosów

Profesjonalna szczotka upora się nawet z najbardziej niesforną fryzurą. Odpowiednio rozstawione kolce ułatwią rozczesywanie, dlatego dobrze jest dobrać wielkość kolców do gęstości i kondycji naszych włosów.

fot. Shutterstock

Szczotki do prostowania włosów

Jeśli lubisz prostować włosy, a nie chcesz dalej niszczyć ich wysoką temperaturą, koniecznie wypróbuj szczotkę do prostowania włosów. Szczotka do prostowania pasm ma zdecydowanie mniejsze działanie temperatury na włosy, ponieważ nie zaciska poszczególnych włosów między płytkami, lecz naturalnie je przeczesuje. Szczotki do prostowania włosów zostały wyposażone w dodatkowe kolce, które mogą posłużyć nam do celu wykonania masażu głowy.

Większość elektrycznych szczotek do stylizacji włosów posiada funkcje prostowania oraz wygładzania włosów. Powierzchnie szczotek prostujących zostały pokryte płytkami ceramicznymi, które prostują włosy jednym ruchem, ponieważ rozprowadzają ciepło równomiernie. Dodatkowa funkcja jonizacji sprawi, że włosy nie będą się elektryzować ani puszyć.

Jak widać wybór idealnej szczotki do włosów wcale nie jest trudny. Wystarczy poznać tylko kilka punktów, które znacznie nam to ułatwią!

Lubicie modelować włosy?

Zobacz także: Zagęszczanie włosów - sprawdź, która metoda będzie dla ciebie najlepsza!

Sprawdź, którą ikoną mody jesteś