Obserwuj w Google News

Szampon w kostce - dlaczego warto go stosować?

2 min. czytania
05.11.2019 09:02
Zareaguj Reakcja

Szampon w kostce zyskuje coraz więcej fanów. Jego główną zaletą jest fakt, że nie jest pakowany w plastikową butelkę i tym samym jest to produkt ekologiczny. Ale to nie koniec jego zalet. Jakie właściwości ma szampon w kostce, jak go używać i komu jest polecany? Zobaczcie.

Kobieta myje włosy szamponem
fot. Shutterstock

Szampon w kostce to doskonała alternatywa dla zwykłego szamponu do włosów. I choć działanie ma takie samo, jak klasyczny szampon, ma też jedną podstawową zaletę. Szampon w kostce nie generuje tak szkodliwego dla środowiska plastiku! Szampon w kostce sprzedawany jest bez opakowania albo ewentualnie w papierze. Warto zatem przestawić się na ten produkt chociażby ze względów ekologicznych.

Jak zatem stosować szampon w kostce? Gdzie go kupić i na co w trakcie zakupów zwrócić uwagę?

Szampon w kostce - właściwości

Szampon w kostce działa dokładnie tak jak ten w butelce. Jest to jednak produkt ekologiczny, którego celem jest umycie włosów, ale też nieobciążanie ich. To, o czym należy pamiętać, to fakt, że szamponu w kostce nie wolno mylić w mydłem w kostce. Po umyciu włosów mydłem staną się one sztywne i posklejane. Dlatego tak ważne jest, aby je odróżniać.

Szampon w kostce ma takie same zalety, jak zwykły szampon. Jedyne, na co warto zwrócić uwagę, to jego cena. Bowiem szampon w kostce jest droższy od tego tradycyjnego.

Jak myć włosy szamponem w kostce

Używanie szamponu w kostce jest banalnie proste. Ale choć jest łatwe, regularnie w sieci pojawiają się pytania pt. "jak myć włosy szamponem w kostce". Jak to zrobić? Wystarczy podłożyć kostkę pod wodę, a następnie potrzeć w dłoniach aż się zacznie pienić. Pianę nakładamy na mokre włosy i skórę głowy, i całość delikatnie masujemy.

Pamiętajcie, że po wypłukaniu, podobnie jak w przypadku klasycznego szamponu, istotne jest mycie włosów odżywką. Raz na jakiś czas warto też przyrządzić sobie peeling do skóry głowy, który jeszcze lepiej oczyści nasze włosy z nadmiaru pyłu i łupieżu.

Szampon w kostce - cena i wydajność

Szampon w kostce nie należy do najtańszych produktów. Ale jest też całkiem wydajny! Cena kostki zaczyna się od 24 zł. Za to jeden szampon w kostce starczy nawet na 60 myć! Wszystko oczywiście zależy od tego, jak długie mamy włosy, z jak twardej wody korzystamy. Jeżeli potrzebujemy niewiele piany i łatwo jest nam ją wytworzyć, kostka z pewnością posłuży nam długo.

Jak przechowywać szampon w kostce? W drogeriach można kupić specjalne, ozdobne pojemniki na szampon w kostce. W zupełności wystarczy jednak zwykła mydelniczka.

Popularne szampony w kostce

Na rynku pojawia się coraz więcej szamponów w kostce różnych marek. Przeważnie są to produkty dostępne w ofercie marek naturalnych i ekologicznych. Najpopularniejsze szampony w kostce to te od firm: Cztery Szpaki, Naturologia, Lush, Tinktura, Amphora Aromatics, Kremoland.

Pielęgnacja cery nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać. Oto 10 najczęściej popełnianych błędów w pielęgnacji cery!

10 najczęściej popełnianych błędów w pielęgnacji cery