Obserwuj w Google News

Jaki szampon po keratynowym prostowaniu włosów wypróbować? Musisz zwrócić uwagę na kilka rzeczy

3 min. czytania
Aktualizacja 02.01.2019
25.07.2018 15:04
Zareaguj Reakcja

Keratynowe prostowanie włosów to zabieg, który wzmacnia i odżywia włosy. Jednak potrzebują one po nim specjalnego traktowania. Jaki szampon po keratynowym prostowaniu wybrać? Jaki jest najlepszy i czym powinien się charakteryzować?

Kobietas myje włosy pod prysznicem
fot. Shutterstock

Jeżeli chcesz się cieszyć jak najlepszym efektem keratynowego prostowania włosów, powinnaś szczególnie zadbać o nie po samym zabiegu. Zacznij od odpowiedniego szamponu po keratynowym prostowaniu włosów.

Zobacz także: Najczęstsze błędy popełnianie przy pielęgnacji włosów. Niektórych możecie nie być świadomi

Keratynowe prostowanie włosów – na czym polega

Keratynowe prostowanie włosów to zabieg, w którym główną rolę gra keratyna. Pod wpływem wysokiej temperatury odżywia ona włosy. A samo wyprostowanie ich jest tylko efektem ubocznym. Keratynowe prostowanie włosów ma przede wszystkim odżywić i odbudować włosy. W miarę wypłukiwania się keratyny z włosów stają się one coraz bardziej naturalne – czyli efekt prostowania nie jest trwały.

Aby efekt utrzymał się jak najdłużej, wystarczy odpowiednio dbać później o włosy. Jak to robić?

Pielęgnacja włosów po keratynowym prostowaniu

Taka pielęgnacja opiera się na dwóch prostych zasadach. Po pierwsze włosom po keratynowym prostowaniu wciąż trzeba dostarczać keratyny – choć w niewielkich dawkach. Po drugie – należy uważać, aby tej keratyny z włosów nie wypłukiwać. I właśnie w takiej pielęgnacji przyda się nam szampon po keratynowym prostowaniu włosów.

Szampon po keratynowym prostowaniu włosów – jak działa

Szampon po keratynowym prostowaniu włosów łączy w sobie te dwie cechy, o których pisaliśmy wyżej – dostarcza włosom niewielkie dawki keratyny, a do tego jest na tyle delikatny, że zapobiega wypłukiwaniu tego składnika z włosów. Przy okazji stosowania takiego szamponu warto też pamiętać o odpowiednim natłuszczaniu włosów – taki zabieg również zapobiega przed uciekaniem z włosów substancji odżywczych. Można włosy natłuszczać naturalnymi olejkami typu kokosowy czy arganowy.

Co powinien zawierać szampon po keratynowym prostowaniu włosów

Taki szampon powinien posiadać kilka konkretnych składników:

  • bazę stanowią wyłącznie naturalne elementy
  • nie posiada parabenów, silikonów
  • zawiera keratynę

Czego nie powinno się robić po keratynowym prostowaniu włosów

Aby efekt utrzymał się jak najdłużej, trzeba odpowiednio zadbać o tak wypielęgnowane włosy. Przede wszystkim po takim zabiegu nie myjemy ich przez 48 godzin. Nie możemy w tym czasie także używać żadnych kosmetyków. Należy wstrzymać się także w tym czasie ze związywaniem włosów albo spinaniem ich.

Szampon po keratynowym prostowaniu włosów – mity

Wiele czyta się na temat tego, że po zabiegu powinno się stosować delikatne szampony do włosów. Natomiast muszą one być zarówno delikatne, ale i dobrze czyszczące. Dlatego szampon po keratynowym prostowaniu włosów powinien być przystosowany do włosów właśnie po takim zabiegu.

Keratynowe prostowanie włosów – zalety

Keratynowe prostowanie włosów ma same zalety. Dlatego warto zadbać o to, aby jego efekt utrzymał się jak najdłużej. Najważniejsze z nich to:

  • wzmacnia włosy
  • dokładnie je odżywia
  • uzyskujemy efekt uboczny w postaci prostych, lśniących włosów

Keratynowe prostowanie włosów to coraz popularniejszy zabieg. Decydują się na niego szczególnie osoby, które borykają się z problemem wypadających, cienkich, ale i matowych włosów. Poddając włosy temu zabiegowi osiągają zadowalające efekty, jeśli chodzi o odżywienie włosów, ale i o ich stylizację. Za keratynowe prostowanie włosów zapłacimy ok. 400 zł. Jeżeli nasze włosy są bardzo długie ta kwota może dojść nawet do 650 zł. Jednak warto raz na jakiś czas poddać włosy takiemu zabiegowi. Im częściej jest powtarzany, tym efekty dłużej się utrzymują.


Jak prostować włosy bez użycia prostownicy:

Jak wyprostować włosy bez prostownicy?