Obserwuj w Google News

Jak przedłużyć paznokcie różnymi metodami? Wykorzystaj do tego szablony do przedłużania paznokci!

4 min. czytania
Aktualizacja 27.01.2020
09.01.2020 09:34
Zareaguj Reakcja

Szablony do przedłużania paznokci to niezbędny element w asortymencie każdej manicurzystki. Dzięki nim bez problemu przedłużysz też paznokcie w domu dowolną metodą.

Długie przedłużone paznokcie w kolorze bordowym
fot. Shutterstock

Wiele kobiet ubolewa nad tym, że mają łamliwe paznokcie i nie są w stanie zapuścić pięknych, długich pazurków. I choć na co dzień nie do końca musi nam to przeszkadzać, w przypadku ważnych uroczystości bywa uciążliwe. Wiele z nas decyduje się na przedłużanie paznokci właśnie na jakieś istotne okazje, np. ślub, czy studniówka. Niektóre panie jednak do tego stopnia upodobały sobie długie paznokcie, że przedłużają je na co dzień.

Taki zabieg niestety bywa drogi. Dobrym wyjściem z sytuacji jest przedłużenie paznokci w domu. Jak to zrobić? Przede wszystkim będą nam potrzebne do tego szablony do przedłużania paznokci. Czym są i gdzie je kupić? Podpowiadamy też, jak przedłużyć paznokcie różnymi metodami krok po kroku.

Zobacz także: Przedłużanie paznokci – którą metodę wybrać, aby uzyskać najlepszy efekt?

Szablony do przedłużania paznokci – czym są?

Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na żelowe przedłużanie paznokci, hybrydowe, czy może akrylowe, będziesz potrzebować do tego szablonów do przedłużania paznokci. Dzięki nim bez problemu wydłużysz swoje pazurki, które będą wyglądać zjawiskowo!

Redakcja poleca

Szablony do przedłużania paznokci to zazwyczaj naklejki, które podkładamy na równi z płytką, dzięki czemu możemy przedłużyć paznokieć specjalnym żelem lub lakierem. Te bardziej profesjonalne mają na sobie podziałkę, która wskazuje nam wielkość dorobionego paznokcia.

Szablony do przedłużania paznokci – gdzie kupić?

Szablony do przedłużania paznokci możesz kupić niemal w każdym profesjonalnym sklepie z lakierami żelowymi oraz hybrydowymi. Zamówisz je też w sieci. Szablony do przedłużania paznokci można znaleźć, m.in.: na stronie producentów, np. Semilac oraz NeoNail oraz na Allegro.

Zobacz także: Hybryda czy żel. Co jest lepsze dla twoich paznokci?

Szablony do przedłużania paznokci – jak przedłużyć paznokcie krok po kroku?

Gdy już masz szablony do przedłużania paznokci, warto zdać sobie sprawę, co jeszcze będzie potrzebne do domowego przedłużania paznokci oraz jak to zrobić. Wszystko zależy od tego, na jaką formę przedłużania się zdecydujesz.

Przedłużanie paznokci metodą hybrydową

Chcąc przedłużyć paznokcie hybrydowe, musimy użyć bazy proteinowej. Jak przedłużyć paznokcie hybrydowo krok po kroku?

Przede wszystkim zaczynamy od przygotowania płytki paznokcia do zabiegu. Tym samym dokładnie piłujemy paznokcie, wycinamy skórki, a następnie piłujemy płytkę blokiem polerskim i używamy cleanera do odtłuszczenia jej. Potem malujemy paznokieć bazą do hybrydy.

Tak przygotowany paznokieć obklejamy szablonem. Następnie malujemy warstwą bazy proteinowej i utwardzamy pod lampą. Potem odklejamy szablon, nakładamy jeszcze jedną warstwę bazy i utwardzamy. Następnie piłujemy odpowiedni kształt i malujemy lakierem, jak w przypadku normalnego manicure hybrydowego.

Zobacz także: Manicure hybrydowy krok po kroku. Zaoszczędzi czas i zachwyci efektem

Przedłużanie paznokci metodą żelową

Metoda żelowa jest popularna w Polsce od wielu lat. Podobnie jak w przypadku metody hybrydowej, potrzebujemy specjalnej lampy UV do utwardzenia lakieru. Jest to opcja idealna dla kobiet, które mają łamliwe paznokcie. Żel zagwarantuje, że nawet przez kilka tygodni będziesz cieszyła się pięknym manicurem.

Żeby przedłużyć paznokcie metodą żelową, potrzebujemy oczywiście szablonu. Najpierw jednak przygotowujemy nasze paznokcie do zabiegu. Umieszczamy ją pod dowolnym brzegiem naturalnego paznokcia. Dokładnie je piłujemy i odtłuszczamy płytkę primerem. Nakładamy żel i utwardzamy. Następnie podkładamy szablon pod dowolny brzeg paznokcia.

Na paznokieć nakładamy żel, przedłużając go na szablon i kształtując nasz paznokieć. Po utwardzeniu nakładamy żel budujący i znów utwardzamy. Opiłowujemy paznokcie, żeby nadać mu wymarzony kształt i następnie malujemy wybranym kolorem i utwardzamy. Na końcu nakładamy TOP żel, utwardzamy i odtłuszczamy.

Zobacz także: Paznokcie żelowe. Rozwiązanie dla osób, które nie chcą poświęcać na manicure dużo czasu

Przedłużanie paznokci metodą akrylową

Do wykonania paznokci akrylowych potrzebujemy już nieco więcej elementów, no i są one bardziej skomplikowane. Przede wszystkim dlatego, że akryl należy wymieszać z liquidem, zanim nałożymy go na paznokieć. Nakładanie akrylu wymaga pewnej wprawy, jednak łatwo da się do tego przyzwyczaić i można wykonywać go w warunkach domowych.

Płytkę paznokcia przygotowujemy do przedłużania przez wypiłowanie, zmatowienie i odtłuszczenie. Następnie do paznokcia doklejamy szablon. Na płytkę nakładamy specjalny kwas, który działa jak ochronna baza. Następnie na środek płytki naturalnego paznokcia nakładamy kulkę z akrylu zmieszanego z liquidem i równomiernie rozprowadzamy pędzelkiem po całym paznokciu. Utwardzamy i nadajemy paznokciowi odpowiedni kształt. Następnie malujemy.

Zobacz także: Paznokcie akrylowe – podpowiadamy, jak to zrobić krok po kroku

Przedłużanie paznokci metodą tytanową

Przedłużanie paznokci metodą tytanową wciąż jest mało popularne w Polsce. Warto jednak wziąć je pod uwagę, ponieważ jest to metoda najmniej szkodliwa dla naszych paznokci. Wszystko dlatego, że przede wszystkim nie wykorzystuje się w jej zastosowaniu lampy UV. Taki zabieg również można wykonać w domu.

Manicure tytanowy łączy ze sobą dwie najpopularniejsze metody robienia paznokci: hybrydową i akrylową. Paznokcie tytanowe możemy przedłużyć przy pomocy akrylowego proszku natomiast. Różnica polega jednak na tym, że ten proszek powinien być wykonany z dwutlenku tytanu, ponieważ w przypadku paznokci tytanowych nie używamy lampy do utwardzania.

Żeby przedłużyć paznokcie metodą tytanową, potrzebne nam będą tipsy lub szablon i żel bazowy – podobnie jak w przypadku paznokci żelowych. Następnie zanurzamy palec z żelem w kolorowym pudrze, którego nadmiar możemy usunąć małym pędzelkiem. Następnie czekamy aż warstwa wyschnie i powtarzamy zabieg. Na koniec nakładamy top oraz utwardzacz.

Zobacz także: Czym paznokcie tytanowe różnią się od hybrydowych? Niedługo mogą je zastąpić

Pielęgnacja cery nie jest tak prosta, jak mogłoby się wydawać. Oto 10 najczęściej popełnianych błędów w pielęgnacji cery!

10 najczęściej popełnianych błędów w pielęgnacji cery