Obserwuj w Google News

Nakłada smalec na włosy. Mówi, że dzięki temu są idealnie gładkie

2 min. czytania
01.02.2023 10:05
Zareaguj Reakcja

Użytkowniczka Instagrama pokazała, w jaki sposób dba o swoje włosy. Do ich pielęgnacji stosuje… smalec.

Włosy
fot. Instagram.com

Na Instagramie można znaleźć wiele urodowych trików. Użytkownicy tej platformy chętnie zdradzają swoje sposoby na codzienną pielęgnację skóry czy włosów. Trzeba przyznać, że niektóre z nich bywają dość zaskakujące. Doskonałym przykładem jest film jednej z influencerek o imieniu Megan, która zdradziła, że wśród jej kosmetyków do pielęgnacji włosów znajduje się… smalec.

Redakcja poleca

Stosuje smalec do pielęgnacji włosów

Megan prowadzi konto na Instagramie, na którym doczekała się sporego grona fanów. Profil kobiety obserwuje ponad 130 tysięcy osób. Ostatnio duże zainteresowanie wzbudził jej film, na którym pokazuje, jak na co dzień dba o swoją fryzurę. Kobieta ma długie i lśniące włosy, które myje raz na dwa tygodnie, a do ich pielęgnacji stosuje wiele naturalnych składników, w tym zwykły smalec.

Najpierw influencerka wciera ten produkt w skórę głowy i pozostawia go w tej formie przez ok. godzinę. Po upływie tego czasu myje włosy mydłem kastylijskim rozcieńczonym wodą. Potem nakłada na nie żółtka jajek, czeka kilka minut i wszystko spłukuje. Następnie stosuje ocet jabłkowy wymieszany z wodą w proporcjach 1:1. Nie używa suszarki do włosów, ale pozwala wszystkim pasmom swobodnie wyschnąć przez noc. Co ciekawe, instagramerka szczotkuje włosy tylko raz w tygodniu.

Zobacz także: Jak przedłużyć trwałość koloru włosów? Wystarczy unikać tych 4 błędów 

"Zdrowe włosy zaczynają się w jelitach"

Megan podkreśla, że stosuje tę metodę już od czterech lat. Dzięki temu jej włosy są jedwabiście gładkie i lśniące. Jednocześnie zaznacza, że według niej sama pielęgnacja to nie wszystko, a równie ważne jest to, jak odżywiamy się na co dzień. Jej technika mycia włosów wzbudziła duże zainteresowanie wśród internautów. Niektóre osoby napisały, że pomysł zastosowania smalcu czy jajek wydaje się im dziwny. Znaleźli się też i tacy, którzy stwierdzili, że są pod wrażeniem wyglądu kobiety i sami chętnie przetestują tę metodę:

Twoje włosy są niesamowite.
 
Muszę to wypróbować.
 
Zdam relację za dwa lata i może moje włosy będą jak twoje.
 

Zobacz także: Ta domowa płukanka wzmocni twoje włosy. Zrobisz ją z żurawiny