Obserwuj w Google News

Nie lubisz stosować balsamów do ciała, a chcesz mieć nawilżoną skórę? Jest na to sposób

2 min. czytania
02.03.2021 09:38
Zareaguj Reakcja

O odżywionej, gładkiej skórze marzą wszystkie kobiety. O odpowiednią pielęgnację ciała może zadbać oczywiście balsam, ale nie każda z nas lubi z niego korzystać. W takiej sytuacji warto zaznajomić się z tym prostym sposobem na nawilżoną skórę bez użycia masła do ciała.

Sposób na nawilżoną skórę, bez stosowania balsamów do ciała. Wystarczy jeden produkt
fot. SHUTTERSTOCK

Balsam to popularny produkt, który stosuje wiele kobiet. Zazwyczaj ma nawilżające i odżywcze właściwości, dzięki czemu ciało staje się gładkie i przyjemne w dotyku. Nie wszyscy jednak lubią konsystencję tego kosmetyku lub mają wystarczającą ilość czasu, by codziennie wieczorem wsmarowywać go w ciało. Jeśli zatem nie chcemy stosować balsamu, a marzymy o nawilżonej skórze, to możemy skorzystać z innego produktu.

Redakcja poleca

Sposób na nawilżoną skórę, bez stosowania balsamu do ciała

Jeśli z jakichś przyczyn nie chcemy stosować balsamu do ciała, a marzymy o nawilżonej skórze, to warto zaopatrzyć się w... oliwkę do kąpieli. Wystarczy, że dodamy niewielką ilość produktu do wanny pełnej wody. W ten sposób nasze ciało będzie intensywnie odżywione i natłuszczone, a my nie będziemy musieli poświęcać czasu na wmasowywanie balsamu.

Warto także w tym miejscu wspomnieć, że oliwka może zostawiać ślady na ubraniach. Zanim zatem założymy pidżamę, należy odczekać kilka minut, aż produkt dokładnie się wchłonie.

Inne sposoby na wykorzystanie oliwki w pielęgnacji

Jeśli już zaopatrzymy się w oliwkę, to warto poznać także inne sposoby na jej wykorzystanie w pielęgnacji. Kosmetyk można na przykład użyć zamiast olejku do skórek. Oliwka odpowiednio je zmiękczy oraz nawilży.

Ponadto za pomocą tego produktu można zrobić demakijaż. Wystarczy, że wlejemy kilka kropel na wacik kosmetyczny, a następnie przyłożymy przez chwilę do twarzy. W ten sposób pozbędziemy się resztek make-upu. 

Oliwkę można zastosować także na zrogowaciałą skórę pięt oraz popękane usta.

Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów urodowych.

Najpopularniejsze błędy urodowe, które popełniamy każdego dnia

RadioZET.pl/Interia.pl