Obserwuj w Google News

Skuteczny sposób na starzenie się skóry – odkryj produkty z innowacyjnym kolagenem nowej generacji

Materiał promocyjny
3 min. czytania
03.10.2023 22:51
Zareaguj Reakcja

Z wiekiem nasz organizm produkuje coraz mniej kolagenu odpowiedzialnego za jędrność i elastyczność skóry. Począwszy od 20 roku życia rocznie tracimy ok. 1%, a więc koło 50 roku życia spadek ten wynosi nawet 30%1. Aby wspomóc w zachowaniu młodego wyglądu skóry na dłużej, francuska marka Caudalie przychodzi z rozwiązaniem i wprowadza innowacyjny kolagen nowej generacji.

Skuteczny sposób na starzenie się skóry – odkryj produkty z innowacyjnym kolagenem nowej generacji
fot. Materiały prasowe

Kolagen przyszłości? Wegański i zrównoważony.

Dotychczas stosowane rodzaje kolagenu w kosmetykach – te pochodzenia zwierzęcego lub pozyskiwane z drożdży – ze względu na swoją strukturę są trudne do zidentyfikowania przez skórę właściwą, a metody produkcji są nie ekologiczne. Aby uzyskać jak najlepsze rezultaty w walce ze starzeniem się skóry, marka Caudalie wprowadza innowację od nowa tworząc swoją kultową linię – nr 1 wśród produktów przeciwstarzeniowych we Francji2 – z kolagenem nowej generacji. Założycielka marki, Mathilde Thomas uważa, że rozwiązania nie mogą być skuteczne, jeśli nie są naturalne, dlatego postanowiła dodać Wegański Kolagen 13 pochodzenia roślinnego do ekskluzywnego produktu opatentowanego we współpracy z prestiżową uczelnią medyczną. Ta ekologiczna i rewolucyjna formuła otwiera nową drogę do walki ze starzeniem się skóry – skuteczną, wegańską i zrównoważoną.

Słoik
fot. Materiały partnera

Serce innowacji: Wegański Kolagen 1

Istnieje 20 typów kolagenu, a wśród najważniejszych wyróżniamy Kolagen I stanowiący 80-90%, Kolagen IV znajdujący się w połączeniu skórno-naskórkowym oraz Kolagen XVIII w skórze właściwej i naskórku. Nowy patent od Caudalie oddziałuje na dokładnie te 3 typy. Marka po raz pierwszy zainspirowała się najnowszą medyczną technologią, którą stosuje do surowców roślinnych, aby zaoferować najlepszy dla skóry kolagen, Wegański Kolagen 1. Ten nowy składnik otrzymywany jest z australijskiej rośliny zielnej i wytwarzany w ramach rolnictwa pionowego na farmach molekularnych. W ten sposób możliwe jest uzyskanie kolagenu, którego struktura jest identyczna ze strukturą ludzkich komórek, dzięki czemu jest doskonale przyswajana. Rozwiązanie to zapewnia wyjątkowe efekty w walce ze starzeniem się skóry.

Rączki
fot. Materiały partnera

Połączenie winorośli z technologią

Wegański Kolagen 1 w połączeniu z kwasem hialuronowym, wegańskim stymulatorem kolagenu oraz resweratrolem, czyli opatentowanym przez markę składnikiem pozyskiwanym z winorośli o działaniu antyoksydacyjnym skutecznie ujędrnia, napina i odmładza skórę. Liczby mówią same za siebie: 98% kobiet potwierdziło, że ich skóra w ciągu mniej niż 3 tygodni stała się wyraźnie jędrniejsza4. Dodatkowo działanie przeciw starzeniu się skóry jest 3 x skuteczniejsze od retinolu5, nie powodując jego skutków ubocznych takich jak brak możliwości stosowania przy skórze wrażliwej oraz w ciąży.

Stolik
fot. Materiały partnera

Nowa formuła linii Resveratrol-Lift pobudza aktywność białek w skórze, nadaje objętości, dogłębnie nawilża, ujędrnia działając na wszystkie warstwy skóry oraz pobudza syntezę włókien kolagenu, dzięki czemu wzmacnia elastyczność. Kompleks ten znajduje się we wszystkich produktach z linii Resveratrol-Lift: Kremie Kaszmir na dzień, Kremie Tisane de Nuit na noc, serum liftingująco-ujędrniającym oraz kremie liftingującym okolice oczu. Do jej stworzenia zaprojektowano także nowe, pochodzące z recyklingu i nadające się do ponownego przetworzenia opakowania. Wymienne wkłady umożliwiają ponowne użycie słoiczków Kremu Kaszmir i Kremu Tisane de Nuit.

Kremix
fot. Materiały partnera

Krem na noc Tisane de Nuit Resveratrol-Lift | CAUDALIE®

1.Shuster, S., Black, M. M., and McVitie, E., 1975, “The Influence of Age and Sex on Skin Thickness, Skin Collagen and Density,” Br. J. Dermatol., 93(6), pp. 639–643.
2.GERSDATA – SOG EARLY – Kategoria pielęgnacja twarzy – Segment produktów przeciw starzeniu się – wielkość obrotów w kanale dystrybucji aptecznej – we Francji – na podstawie CMA z marca 2023 r.
3.Fragment.
4. Badania kliniczne,% satysfakcji, 44 ochotniczek, 18 dni.
5. Badanie połączenia składników ex-vivo obejmujące grubość włókien kolagenu przy stężeniu serum.

Linia Resveratrol-Lift dostępna jest w sprzedaży na caudalie.com