Obserwuj w Google News

Skuteczne sposoby na kurze łapki. Pozbądź się ich raz na zawsze!

2 min. czytania
19.02.2020 15:49
Zareaguj Reakcja

Kurze łapki to problem, z którym zmaga się większość dojrzałych kobiet. Nieestetyczne zmarszczki w okolicy zewnętrznych kącików oczu można na szczęście skutecznie zredukować. Wystarczy odpowiednia pielęgnacja. Z naszego artykułu dowiesz się, jak zwalczyć kurze łapki.

kurze łapki
fot. Shutterstock

Kurze łapki to zmarszczki mimiczne w okolicach oczu z wiekiem stają się coraz bardziej widoczne. Najbardziej narzekają na nie osoby, które mają rozbudowaną mimikę i cienką skórę wokół oczu. Aby je zwalczyć, należy regularnie nawilżać skórę odpowiednimi kremami oraz przestrzegać kilku innych zasad pielęgnacyjnych.

Redakcja poleca

Kurze łapki - przyczyny powstawania

Kurze łapki najszybciej pojawiają się u osób, które mają suchą i cienką skórę oraz ubogą tkankę tłuszczową. Z czasem kurze łapki pogłębiają się i stają się coraz bardziej wyraźne.

  • stosowanie kremów nawilżających, zawierających mocznik.
  • stosowanie okładów na zmarszczki wokół oczu,
  • masaż twarzy,
  • nawadnianie organizmu,
  • ćwiczenia mięśni twarzy.

Zobacz także: Top 5 naturalnych kremów do twarzy. Wybrałyśmy najlepsze!

Kurze łapki często pojawiają się u osób, które prowadzą niezdrowy styl życia. Zbyt krótki sen, picie zbyt małej ilości płynów, palenie papierosów, alkohol, długie przebywanie na słońcu, stres, picie kawy i czarnej herbaty w dużych ilościach najbardziej przyczyniają się do powstawania zmarszczek. Właśnie dlatego tak ważne jest, by zmienić nawyki.

Równie ważną rolę odgrywa dieta. By mieć piękną cerę, należy ograniczyć przetworzone produkty i zwiększyć spożycie warzyw, ryb i kasz.

Zobacz także: Jakie kosmetyki będą najlepsze dla nastolatków? Zobacz, jak pielęgnować młodą cerę

Sposoby na kurze łapki

Skutecznym sposobem na kurze łapki są mleczne okłady. Zanurz ręcznik w tłustym, lekko podgrzanym mleku, nałóż na skórę w okolicach oczu i odczekaj 10-15 minut. Później zdejmij okład i umyj skórę wodą.

Dobrym rozwiązaniem jest też okład jajeczny. Białka jajka napinają skórę tak jak mleko. Wystarczy, że ubijesz białko i na niesiesz na skórę cienką warstwę. Gdy zaschnie, nałóż kolejną warstwę białka i poczekaj 15 minut. Później umyj twarz ciepłą wodą i gotowe!

Pielęgnacja twarzy, czyli jak dbać o cerę? Tych rzeczy na pewno nie powinniśmy robić. 

10 najczęściej popełnianych błędów w pielęgnacji cery