Obserwuj w Google News

W tym sklepie będzie się pracować tylko 4 dni. Znana marka modowa szykuje zmiany

2 min. czytania
03.11.2022 13:05
Zareaguj Reakcja

W mediach wielokrotnie pojawiały się już spekulacje na temat tego, czy i kiedy skrócą się tygodnie pracy. Większość osób marzy o tym, by zajmować się zawodowymi obowiązkami tylko 4 dni w tygodniu przez łącznie 32 godziny. Właśnie taki bonus chce dać swoim pracownikom sieć Marks & Spencer.

Kobieta pracująca w sklepie
fot. Shutterstock

Marzycie o 4-dniowym dniu pracy? Taki tryb w ostatnich latach przyjęli m.in. Belgowie. Choć w Europie wciąż nie jest to częsta praktyka, to coraz więcej mówi się na temat takich zmian. Oczywiście skrócony czas na wypełnienie obowiązków w żaden sposób nie miałby zmniejszać naszych zarobków. Tego typu schemat zamierza przyjąć marka modowa Marks & Spencer. Wiadomo, że na początku skorzystają z niego tylko wybrani.

Zobacz także:  Umieściła na metkach nietypowy przekaz. Klienci będą w szoku 

Marks & Spencer wprowadza 4-dniowy tryb pracy

W sieci modowej Marks & Spencer postanowiono zrobić ukłon w stronę pracowników. Zostanie tam wprowadzona nowa elastyczna oferta czasu pracy o nazwie Worklife.

Redakcja poleca

Okazuje się, że wszystko to, by zapewnić swoim zatrudnionym większy komfort życia i pozwolić im spełniać się w pozaroboczych obowiązkach. Taki tryb ma być też zachętą dla innych, który planują rozpocząć pracę w tym miejscu.

Przedstawiciele Marks & Spencer są nastawieni na duży rozwój i planują zatrzymać u siebie jak najlepszych menadżerów swoich sklepów. To właśnie ich będą dotyczyły zmiany.

Kiedy i gdzie zacznie obowiązywać system Worklife?

Firma zapowiedziała już, że oferta 4-dniowego trybu pracy wejdzie w życie od początku 2023 roku. Skorzystają z niego wszyscy menadżerowie salonów Marks & Spencer na świecie. 

Łącznie ponad 3000 osób będzie cieszyło się skróconym trybem pracy. Niestety sytuacja nie dotknie Polski, gdyż sieć już kilka lat temu zamknęła u nas swoje wszystkie stacjonarne placówki.

Zagraniczni pracownicy Marks & Spencer sami zdecydują czy wolą rozłożyć obowiązkowe 32 godziny na 5 dni, czy chcą pracować w 4-dniowym skompresowanym tygodniu lub w 9-dniowym cyklu dwutygodniowym.

Co wy sądzicie o takim rozwiązaniu?

Trendy modowe na 2022 rok
12 Zobacz galerię
fot. Shutterstock