Obserwuj w Google News

Jak wygląda sharm effect na paznokciach? Zobacz, jak zrobić go w domu!

2 min. czytania
03.02.2020 11:43
Zareaguj Reakcja

Sharm effect to jeden z najmodniejszych wzorków na paznokcie w ostatnich latach. Jak wygląda i jak go zrobić w domu? To wcale nie takie trudne!

Kolorowy manicure
fot. Shutterstock

Znudził ci się jednolity manicure? Świetnie się składa. Otóż od kilku sezonów obserwujemy trend w malowaniu paznokci, który zbiera coraz szersze grono fanek. Mowa o "sharm effect", który nie tylko spektakularnie wygląda, ale też jest łatwy do zrobienia w domu.

Zacznijmy od tego, jak wygląda "sharm effect" i dlaczego warto się zdecydować na taki manicure.

Redakcja poleca

Sharm effect - jak wygląda

Jak wygląda sharm effect i dlaczego jest tak popularny? Sharm effect to nic innego, jak wzór na paznokciach hybrydowych, który robiony jest na mokro. Dzięki temu wygląda on jak rozmyty obraz, ale na tym polega cały jego urok.

Najlepsze w sharm effect jest to, że wygląda on jak skomplikowany i misternie tworzony, a wcale nie jest trudny do wykonania. Wygląda na to, że nie trzeba się do tego specjalnie "szkolić", a wzorki powstają niejako same. Są one bardzo kobiece i pasują do wielu okazji. W dodatku można je robić z wykorzystaniem ulubionych kolorów lakierów do paznokci - wszystko zależy od tego, na jakie z nich mamy ochotę.

Jak zrobić sharm effect

Jak zrobić sharm effect? Oto krótka instrukcja obsługi tego wzorku.

Aby zrobić sharm effect na paznokciach, warto zaopatrzyć się w lakiery hybrydowe, które są właśnie do tego przystosowane. Wiele marek ma w swojej ofercie produkty przeznaczone właśnie do tego. Musimy też zastanowić się czy będziemy wykonywać sharm effect na białym paznokciu czy może na innym kolorze. Do każdej z tych opcji jest polecana inna baza. A teraz zaczynamy.

1. Przygotowujemy paznokcie do hybrydy - zmywamy stary lakier, piłujemy, odtłuszczamy i matowimy płytkę paznokcia.

2. Jeżeli chcemy zrobić sharm effect na wszystkich paznokciach, najpierw nakładamy na nie bazę do hybrydy. Całość utwardzamy.

3. Kolejnym krokiem jest nałożenie specjalnej bazy do pożądanego przez nas efektu. Jeżeli malujemy wzorek na białej bazie, przydadzą nam się jej dwie warstwy, z czego tylko pierwszą utwardzamy, a drugą zostawiamy mokrą.

4. Na drugą, mokrą warstwę bazy do sharm effect nakładamy za pomocą sondy kilka kropelek wybranych przez nas lakierów. Czekamy chwilę, aby powstał piękny wzór, a następnie tę warstwę utwardzamy.

5. Ostatnim etapem jest nałożenie warstwy top coat i utwardzeniem całego manicure pod lampą UV.

Jak widać, stworzenie sharm effect jest bardzo proste i nie wymaga zbyt dużych umiejętności. Wystarczy jedynie chwila cierpliwości i odpowiednie narzędzia - najlepiej lakiery z danej serii i sonda, która umożliwi nam zrobienie kropek z wybranych kolorów.

Zobacz także: Seaglass Nails - zimowy trend, który podbija Instagram

Sharm effect - inspiracje

Jak wam się podoba taki manicure? Poniżej kilka inspiracji.

Masz ochotę zaszaleć z manicure? Koniecznie wypróbuj wzorki na paznokcie! Które z nich są najmodniejsze? Zobaczcie!

Wzorki na paznokcie