Obserwuj w Google News

Sauna na włosy - zabieg, dzięki któremu twoje kosmyki staną się lśniące i zregenerowane

2 min. czytania
Aktualizacja 24.01.2020
20.01.2020 15:36
Zareaguj Reakcja

Sauna na włosy to prosty i niedrogi zabieg pielęgnacyjny, który możesz wykonać samodzielnie w domu. Dzięki niemu twoje włosy staną się nawilżone i zregenerowane. Wysoka temperatura sprawi, że składniki odżywcze nałożone bezpośrednio na kosmyki, zaczną się wchłaniać. Poznaj szczegóły na temat sauny na włosy.

Pielęgnacja włosów
fot. Shutterstock

Narzekasz na suche, łamliwe i pozbawione blasku kosmyki? Jak wiadomo, na co dzień nasze kosmyki narażone są na szkodliwe czynniki zewnętrzne, które mogą znacznie osłabić włosy. W takich przypadkach należy zadbać o właściwą pielęgnację.

Sauna na włosy, nazywana także parówką na włosy, będzie dla ciebie najlepszym wyborem. Ten zabieg możesz wykonać w domu lub w salonie fryzjerskim.

Zobacz także: Prosta i skuteczna domowa maseczka nawilżająca na włosy

Sauna na włosy - opis zabiegu

Sauna na włosy ma za zadanie odżywić, nawilżyć i je wygładzić. Możesz stosować ją niezależnie od rodzaju i kondycji włosów. Do przeprowadzenia tego zabiegu potrzebować będziesz:

  • miski z gorącą wodą,
  • spinek,
  • ręcznika,
  • dobrej odżywki lub maski do włosów.

Gdy już zgromadzisz wszystkie potrzebne rzeczy, umyj 2 razy włosy szamponem. Najlepiej zastosuj naturalny szampon bez szkodliwych detergentów SLS. Później odsącz z nich wodę i nanieś na całą długość kosmyków odżywkę lub maskę.

Zobacz także: Jak szybko rosną włosy? Kilka praktycznych porad, jak przyspieszyć ich porost!

Następnie schyl głowę nad miską z parującą wodą i przykryj głowę ręcznikiem. W tym czasie wysoka temperatura otworzy łuski, a składniki odżywcze zawarte w kosmetyku zaczną dogłębnie wnikać we włosy. Kiedy woda wystygnie, dokładnie spłukaj włosy chłodną wodą. Później jeszcze raz umyj włosy i na koniec zmyj je chłodną wodą. Dzięki temu zamkniesz łuski włosów.

Sauna na włosy - efekty, cena

Sauna na włosy sprawi, że twoje kosmyki staną się wygładzone, błyszczące, odżywione i bardzo miękkie w dotyku.

Jeden zabieg trwa około 20 minut. Za wizytę w salonie fryzjerskim zapłacisz około 50 zł. Aby uzyskać trwałe efekty, należy powtarzać go co około 2-3 tygodnie.

Zobacz także: Raspberry Bourbon - najmodniejszy kolor włosów na zimę!

Z którym znakiem zodiaku powinieneś się związać? Sprawdź, kto jest miłością twojego życia!

Lew, Ryby, a może Wodnik? Sprawdź, który znak zodiaku jest miłością twojego życia!