Obserwuj w Google News

Salma Hayek skończyła 55 lat. Aktorka zdradza, jak dba o młody wygląd skóry

2 min. czytania
06.09.2021 12:23
Zareaguj Reakcja

Salma Hayek jest przepiękną aktorką. I choć właśnie skończyła 55 lat, wciąż zachwyca młodym wyglądem. Zdradziła sposoby swojej pielęgnacji.

Salma Hayek zdradziła, jak dba o młody wygląd. To sekret jej babci
fot. SOPA Images/Sipa USA/East News

Niektóre znane z show-biznesu gwiazdy ładnie się starzeją. Od lat są obecne na okładach gazet i prawie w ogóle się nie zmieniają. Wręcz przeciwnie - wiek dodaje im uroku. Do ich grona bez wątpienia należy meksykańska aktorka, Salma Hayek. Jedna z najpiękniejszych hollywoodzkich gwiazd kilka dni temu skończyła 55 lat. Każdego dnia udowadnia jednak, że wiek to tylko liczba. Ma swoje naturalne sposoby na zachowanie młodego wyglądu skóry, a jeden z tych trików zna dzięki swojej babci. Sami zobaczcie, o co chodzi.

Zobacz także:  Jane Seymour ma 70 lat, a wygląda minimum 20 lat młodziej. Znamy sekret jej urody

Salma Hayek zdradziła, jak dba o młody wygląd. To sekret jej babci

Salma Hayek w młodości długo zmagała się z uciążliwym trądzikiem. Ostatecznie jednak udało jej się go pokonać i od tamtej pory ma swoje sposoby na pielęgnację skóry.

Redakcja poleca

Okazuje się, że jeden z tych trików poznała dzięki swojej babci. Chodzi o codzienne oczyszczanie cery. 

Nigdy nie myję skóry rano. Moja babcia nauczyła mnie, że w nocy twoja skóra uzupełnia wszystko, co straciła w ciągu dnia. Poza tym, jeśli bardzo dobrze oczyszczam ją na noc, dlaczego miałaby być brudna, kiedy się budzę - wyznała w rozmowie z "The New York Times". 

Więcej na ten temat powiedziała w programie "Lorraine". Wskazała, że wieczorem należy dokładnie oczyścić twarz i nałożyć na nią naturalne olejki. 

No­cą two­ja skó­ra od­bu­do­wu­je się i na­sy­ca spe­cy­ficz­ny­mi olej­ka­mi, któ­re po­ma­ga­ją skó­rze utrzy­mać mło­dy wy­gląd i utrzy­mu­ją od­po­wied­nie pH - powiedziała na antenie.

Okazuje się, że Salma ma swoje ulubione kosmetyki, które regularnie stosuje.

Zobacz także:  42-letnia Katie Holmes bez makijażu na nowych zdjęciach. Znamy sekret jej młodego wyglądu

Salma Hayek stosuje naturalne kosmetyki

Produkty, których aktorka używa do pielęgnacji skóry, są oczywiście naturalne. Uwielbia wodę różaną, która działa przeciwzapalnie, łagodzi podrażnienia i przy okazji nawilża cerę.

Chętnie sięgam po wodę różaną – jest delikatna i wspaniale pobudza skórę, następnie nakładam krem nawilżający - dodała w rozmowie z "The New York Times". 

Jak podaje portal plejada.pl, gwiazda sama tworzy też kosmetyki odpowiednie do jej skóry. Zawierają one tepezcohuite - zielony krzew rosnący w Meksyku i Brazylii, który ma działanie nawilżające i regenerujące. 

Zobacz także:  Doda zdradziła, jak dba o młody wygląd skóry. "Żadnych kosmicznie drogich kremów" 

Źródło: nytimes.com/plejada.pl