Obserwuj w Google News

Rossmann wycofuje ze sprzedaży kosmetyki Teamu X. Ma to związek z aferą Pandora Gate

3 min. czytania
10.10.2023 16:25
Zareaguj Reakcja

Przedstawiciele drogerii Rossmann podjęli decyzję o wycofaniu ze sprzedaży produktów sygnowanych logo Team X. Ma to związek z aferą Pandora Gate, o której od kilku dni mówi cała Polska. 

Rossmann wycofuje ze sprzedaży kosmetyki Teamu X. Ma to związek z aferą Pandora Gate
fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Team X to grupa youtuberów, która powstała w 2019 roku. Projekt początkowo tworzyli Marcin Dubiel, Julia Kostera, Kacper Błoński, Lexy Chaplin oraz Stuart Burton, który jednocześnie był pomysłodawcą całej akcji. W kolejnych latach pojawiały się nowe edycje przedsięwzięcia, a skład grupy się zmieniał (swego czasu w Domu X mieszkali m.in. Natalia "Natsu" Karczmarczyk czy Agata "Fagata" Fąk). Ostatecznie projekt został zakończony na początku 2023 roku. 

Team X promował swoją marką własne produkty. Youtuberzy wypuścili na rynek m.in. płatki śniadaniowe Yummes, a także kosmetyki, które powstały we współpracy z firmą Verona Products Profesional. Na stronie internetowej producenta można znaleźć ponad 50 produktów marki Ingrid z kolekcji z logo Team X, w tym pomadki ochronne, palety cieni do powiek, eyelinery, mgiełki do ciała czy wody perfumowane. Część kosmetyków dostępna była też m.in. w Rossmannie. Teraz jednak przedstawiciele drogerii podjęli decyzję o wycofaniu produktów sygnowanych logo grupy youtuberów.

Redakcja poleca

Rossmann wycofuje ze sprzedaży kosmetyki Teamu X. Ma to związek z aferą Pandora Gate

- Zdecydowaliśmy się wycofać ze sprzedaży artykuły sygnowane logo Team X. W przypadku drogerii internetowej nastąpi to jeszcze dzisiaj (9 października 2023 roku - przyp. red). Natomiast wycofanie tych produktów z drogerii stacjonarnych jest pewnym procesem i zajmie nam 1-2 dni - poinformowała portal wiadomoscihandlowe.pl Agata Nowakowska, rzeczniczka Rossmanna.

Rzeczywiście dzisiaj, tj. we wtorek 10 października na stronie internetowej drogerii nie znajdziemy już żadnych produktów Teamu X. Kosmetyki, zgodnie z zapewnieniami rzeczniczki Rossmanna, wkrótce znikną też z półek wszystkich sklepów stacjonarnych. 

W poniedziałek 9 października głos w sprawie zabrała również marka Ingrid Cosmetics. "Skandaliczne zachowania, o których aktualnie jest bardzo głośno w sieci są dla nas bulwersujące i zaskakujące. Nie popieramy zachowań krzywdzących w jakikolwiek sposób - zarówno fizyczny, jak i psychiczny. Ostatnia kolekcja influencerska jaka została wdrożona w ramach marki Ingrid Cosmetics miała miejsce w grudniu 2022 r." - czytamy w oświadczeniu opublikowanym na InstaStory. Kosmetyki sygnowane logo team X cały czas dostępne są w sklepie internetowym Ingrid Cosmetics.

O co chodzi z aferą Pandora Gate?

Decyzja przedstawicieli Rossmanna o wycofaniu ze sprzedaży produktów sygnowanych logo Team X związana jest oczywiście z aferą Pandora Gate. Sylwester Wardęga oraz Konopskyy na swoich kanałach w serwisie YouTube opublikowali filmy o influencerach mających utrzymywać kontakty z dziewczynami poniżej 15. roku życia. Pojawiły się materiały obciążające m.in. wspomnianego już założyciela projektu Team X Stuarta "Stuu" Burtona oraz Marcina Dubiela. 

Nie bez winy mają być też Fagata (była partnerka Burtona - przyp. red.) oraz Lexy, które miały wiedzieć o rozmowach Stuu z nieletnimi fankami. Żadna z nich jednak nie zgłosiła się na policję. Sprawę obecnie bada prokuratura.

Nie przegap