Obserwuj w Google News

Rossmann wycofuje rosyjskie produkty ze swoich sklepów. Na półkach nie znajdziemy już popularnych kosmetyków

2 min. czytania
01.03.2022 09:06
Zareaguj Reakcja

Nie tylko rządy i organizacje międzynarodowe nakładają sankcje na Rosję. Również Rossmann i inne sieci handlowe wycofują rosyjskie produkty ze swoich sklepów.

Rossmann wycofuje 153 rosyjskie produkty ze swoich sklepów. Jakie to kosmetyki?
fot. Marek BAZAK/East News

Od kilku dni nieprzerwanie trwa wojna w Ukrainie. Właśnie dlatego rządy większości krajów na świecie, a także największe organizacje międzynarodowe nałożyły sankcje na Rosję, która zaatakowała to suwerenne państwo. Dołączają do nich także zwykli obywatele, którzy bojkotują rosyjskie produkty. Żeby im to ułatwić, popularne sieci handlowe postanowiły wycofać je ze swoich ofert. Rossmann ogłosił, że na ich półkach sklepowych nie znajdziemy już kosmetyków, które mają rosyjskie pochodzenie lub finansowanie.

Zobacz także: Wojna w Ukrainie na żywo

Rossmann wycofuje 153 rosyjskie produkty ze swoich sklepów

Sankcje nałożone na Rosję to jeden z elementów, które zostały wprowadzone, żeby jak najszybciej doszło do pokoju w Ukrainie. Nakładają je zarówno poszczególne kraje, jak i najwięksi przedsiębiorcy. Wśród nich znalazła się najpopularniejsza drogeria w Polsce - Rossmann. 

Redakcja poleca

Z rossmannowskich półek znikają 153 produkty. 52 z nich są bezpośrednio produkowane w Rosji. 101 kosmetyków, których nie znajdziemy już na półkach w drogerii, to asortyment polskiego producenta działającego na rosyjskiej licencji. 

Firma Rossmann nie chce w żaden sposób wspierać producentów z Rosji, których podatki - zasilając rosyjski budżet - mogą być również przeznaczane na cele związane z atakiem na Ukrainę. (...) Odpowiadamy też w ten sposób na docierające do nas sugestie od klientów, którzy chcą mieć pewność, że robiąc zakupy w naszych sklepach, w żaden sposób nie będą wspomagać rosyjskiej agresji - możemy przeczytać w oświadczeniu drogerii. 

Jakich kosmetyków nie kupimy już w Rossmannie? 

Zobacz także:  Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

Rosyjskie kosmetyki wycofane z Rossmanna

Przede wszystkim Rossmann swoim obostrzeniem objął produkty marki Natura Siberica. Są to kosmetyki produkowane w Polsce, ale firma ta działa na licencji rosyjskiej spółki Natura Siberica LTD. Pozostałe kosmetyki zostały wycofane ze względu na EAN wskazujący na Rosję jako kraj pochodzenia. 

Co ważne, sieć postanowiła także wesprzeć Ukraińców w inny sposób. Jak podaje portal ofeminin.pl, Rossmann przekaże uchodźcom wojennym m.in. środki higieny, pieluchy oraz żywność dla dzieci. 

Zobacz także:  Kurs rubla ostro w dół. „Rosja przechodzi gospodarcze tsunami”

Kosmetyki, które znajdziesz w kuchni. TOP 15 naturalnych produktów do pielęgnacji
15 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

Źródło: wirtualnemedia.pl/ofeminin.pl