Obserwuj w Google News

Chcesz odmienić swój wizerunek? Wypróbuj refleksy na włosach

3 min. czytania
Aktualizacja 21.01.2020
05.06.2018 14:27
Zareaguj Reakcja

Masz ochotę na odmianę fryzury? Skuś się na refleksy na włosach. Dodadzą fryzurze objętości i jednocześnie lekkości. Refleksy na włosach odejmują lat i rozświetlają cerę. Jak zrobić je w domu?

Kobieta z refleksami na włosach
fot. Fotolia

Refleksy na włosach to doskonały sposób na odświeżenie fryzury i całego wizerunku. Czym są refleksy na włosach? Czy można zrobić je w domu? I czy nie niszczą włosów? Zebraliśmy dla was garść cennych porad.

Zobacz także: O takich włosach marzą wszystkie dziewczyny! To najpopularniejszy trend tego sezonu

Jak wyglądają refleksy na włosach

Refleksy na włosach z powodzeniem zastąpiły modny jeszcze niedawno baleyage. I choć baleyage powraca w wielkim stylu, kobiety chętnie decydują się właśnie na refleksy na włosach. Są to cienkie pasma włosów pomalowanie na 1-2 odcienie jaśniejszy kolor od naszego naturalnego koloru. Dzięki temu włosy wyglądają jakby delikatnie były muśnięte słońcem.

Refleksy na włosach  – jak je zrobić

Refleksy na włosach możesz zrobić sama w domu. I to na kilka sposobów.

  1. Z użyciem jaśniejszej farby do włosów. Potrzebujesz farby do włosów w jaśniejszym odcieniu – o 2-3 tony od twojego naturalnego, folii aluminiowej i specjalnego pędzelka zakończonego szpikulcem. Potnij folię aluminiową na niewielkie kwadraty lub prostokąty. Oddziel jedno pasmo za pomocą szpikulca i podłóż pod nie folię. Tak wydzielony fragment włosów pomaluj pędzelkiem, a następnie zawiń w folię. Zabieg powtórz na kolejnych pasmach. Wybieraj tylko niektóre pasma, najlepiej nieregularnie. Wówczas osiągniesz naturalny efekt, a refleksy na włosach będą wyglądały, jakby włosy zostały „potraktowane” promieniami słonecznymi.
  2. Z rozjaśniaczem w sprayu. Są zalecane osobom, które nie farbowały nigdy włosów. Jednak aby osiągnąć dobry efekt, trzeba kilka razy zastosować aplikację.
  3. Płukanki ziołowe i naturalne produkty – np. płukanka z rumianku albo z soku z cytryny.

Najważniejsze jednak, abyś stosowała się do zaleceń producenta, które pisze w instrukcji dołączonego do farby. Nie przekraczaj czasu trzymania jej na włosach, a przed samą koloryzacją przetestuj ją na skórze, aby upewni się, że nie masz alergii na któryś ze składników produktu.

Refleksy na włosach – jak dobrać kolor

Refleksy na włosach wyglądają bardzo naturalnie, jeśli są dobrze dobrane do naszego naturalnego koloru. Jaki kolor dobrać, aby takie przyniosło pożądane efekty?

U blondynek lepiej sprawdzą się refleksy na włosach w kolorze ciepłego blondu czy starego złota. U osób o ciemniejszym kolorze dobrze będą wyglądały po prostu refleksy o 2 tony jaśniejsze od naturalnego koloru.

Co najważniejsze, nie ma osoby, która z refleksami na włosach wyglądałaby źle. Zawsze odświeżają one fryzurą i sprawiają, że najbardziej ziemista i zmęczona cera zaczyna wyglądać zdrowiej.

Refleksy na włosach – flamboyage

Jednym z typów koloryzacji, która pozwala uzyskać piękne refleksy na włosach, jest flamboyage. Dzięki niej włosy są odrobinę jaśniejsze tylko w niektórych miejscach, co daje bardzo naturalny efekt. Jak wygląda taka koloryzacja? Fryzjer dzieli włosy na cieniutkie pasma, które przykleja za pomocą specjalnych kawałków taśm. Na tak oddzielone pasma nakłada farbę. Kiedy kolor już został utrwalony, paski zwilża się wodą i zdejmuje się je.

Refleksy na włosach a pasemka

Należy pamiętać o tym, że refleksy na włosach to co innego niż pasemka. Te pierwsze są cieńsze, delikatniejsze i wyglądają dużo bardziej naturalnie. Refleksów nie robi się na całej głowie, a ich głównym zadaniem jest rozświetlenie twarzy. Pasemka mogą być zrobione w zupełnie innym kolorze niż nasz kolor włosów – więc na czarnych możesz spokojnie zafundować sobie pasemka blond. Refleksy mogą być jedynie 2 tony jaśniejsze niż nasze naturalne włosy.

Sprawdźcie też, jak zrobić ombre włosy.


Naturalne włosy gwiazd:

 

Autor: Paulina Ermel