Obserwuj w Google News

Jak zrobić puder do twarzy w domu? Wykonasz go ze składników znalezionych w kuchni

2 min. czytania
20.04.2021 10:51
Zareaguj Reakcja

Puder do twarzy to dla wielu kobiet nieodłączny element codziennego makijażu. I choć marki kosmetyczne oferują coraz nowsze produkty tego typu, to jednak zawsze lepszym rozwiązaniem będzie korzystanie z naturalnego pudru, który można wykonać samodzielnie w domu. Prosty i szybki przepis zamieszczamy poniżej.

Puder do twarzy domowej roboty. Wykonasz go ze składników znalezionych w kuchni
fot. SHUTTERSTOCK

Metody DIY, z ang. "do it yourself", czyli "zrób to sam", od lat cieszą się ogromnym zainteresowaniem. Wiele kobiet stawia przede wszystkim na samodzielne wykonywanie kosmetyków. Dlaczego? Przede wszystkim domowe produkty nad drogeryjnymi mają tę przewagę, że dobrze wiemy, co zawierają. Ponadto ich wykonanie jest zazwyczaj bardzo łatwe i tanie, dzięki czemu nie trzeba wydawać kroci na kupowanie kolejnych kosmetyków w sklepach. W tym artykule sprawdzamy, jak zrobić puder do twarzy w domu krok po kroku.

Redakcja poleca

Puder do twarzy domowej roboty. Wykonasz go ze składników znalezionych w kuchni

Puder do twarzy to kosmetyk, z którym nie rozstaje się wiele kobiet. Nic dziwnego, w końcu żaden inny produkt nie ma takich właściwości matujących. Ponadto skutecznie zakrywa mniejsze niedoskonałości i jest idealnym zwieńczeniem codziennego makijażu. Nic więc dziwnego, że kobiety go uwielbiają i regularnie stosują.

W dzisiejszych czasach marki kosmetyczne oferują coraz nowsze produkty tego typu. Zawsze jednak lepiej sięgnąć po naturalny puder, który można prosto i szybko wykonać samemu w domu. W końcu nie bez znaczenia pozostaje to, co nakładamy na twarz.

Do wykonania pudru potrzebne nam będą zaledwie dwa składniki, które większość osób bez problemu znajdzie w swojej kuchni. Jak czytamy na portalu Interia.pl, niezbędna nam będzie skrobia ziemniaczana lub kukurydziana oraz odrobina kakao. Osoby, którym zależy na tym, żeby ich puder miał lekko żółtawy odcień, mogą zaopatrzyć się także w kurkumę lub cynamon.

Jak zrobić puder do twarzy w domu? Przepis krok po kroku

Kiedy już mamy niezbędne składniki, możemy zająć się wykonywaniem pudru. Na początku należy odmierzyć mniej więcej 2 łyżki skrobi ziemniaczanej lub kukurydzianej i wsypać je do niewielkiego pojemnika. Następnie dodajemy odrobinę kakao i dokładnie mieszamy do czasu, aż nasza konsystencja będzie miała jednolity kolor.

Na końcu trzeba sprawdzić, czy odcień pudru pasuje do naszej skóry. Jeśli wyszedł nam zbyt jasny, to wystarczy, że dodamy więcej kakao. Z kolei, jeśli jest zbyt ciemny, więcej skrobi. Jeśli natomiast chcemy nadać mu bardziej żółtego odcienia, możemy dodać odrobinę kurkumy lub cynamonu.

Prawda, że proste?

Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów urodowych.

Najpopularniejsze błędy urodowe, które popełniamy każdego dnia

RadioZET.pl/Interia.pl