Obserwuj w Google News

Przez tydzień piła sok z ogórków kiszonych. Jak to wpłynęło na jej ciało i wygląd?

2 min. czytania
02.09.2021 11:41
Zareaguj Reakcja

Ogórki kiszone mają wiele cennych właściwości zdrowotnych i urodowych. Ta blogerka postanowiła to udowodnić i przez tydzień piła sok z ogórków każdego dnia.

Przez tydzień piła sok z ogórków kiszonych. Jakie efekty zauważyła?
fot. Shutterstock

Ogórki kiszone to produkt, który Polacy uwielbiają. I bardzo dobrze - mają bowiem wiele cennych właściwości zdrowotnych, a także wpływają rewelacyjnie na nasz wygląd. Dlatego warto jeść je jak najczęściej, zwłaszcza wtedy, gdy w sklepach nie możemy dostać nowalijek. Właśnie po to robi się przetwory z ogórków. Dzięki nim możemy cieszyć się smakiem tych zielonych warzyw przez cały rok. Jedna z blogerek postanowiła przeprowadzić eksperyment i przez tydzień każdego dnia piła sok z ogórków. Zobaczcie, jakie efekty zauważyła.

Zobacz także:  Przez tydzień piła sok z selera. Jak to wpłynęło na jej ciało?

Przez tydzień piła sok z ogórków kiszonych. Jakie efekty zauważyła?

Portal kobieta.onet.pl opisał historię blogerki, która postanowiła przez tydzień pić sok z ogórków kiszonych. Zrobiła to po to, żeby udowodnić, jak cenne właściwości mają te przetwory. 

Redakcja poleca

Okazuje się, że sok z ogórków zadziałał na nią jak naturalny izotonik. Jej skóra była nawilżona i udało jej się pozbyć problemu nieświeżego oddechu. W dodatku napój zadziałał na nią także rozkurczowo.

Sok z ogórków sprawił, że blogerka nie odczuwała dolegliwości związanych z miesiączką. Również jej mięśnie szybciej regenerowały się po treningu. Nie miała zakwasów, w związku z czym poleca picie ogórków przede wszystkim przed i po ćwiczeniach.

Co ciekawe, blogerka nie zauważyła żadnych skutków ubocznych swojego eksperymentu. Jak zatem widzicie, sok z ogórków może mieć same korzyści. Poza tym, co dostrzegła kobieta, napój ten ma jeszcze szereg innych właściwości, w tym urodowych. Poprawia m.in. kondycję skóry, paznokci i włosów. 

Zobacz także:  Przez tydzień piła szoty z kurkumy. Jak to wpłynęło na jej ciało i wygląd?

Ogórki kiszone - właściwości

Ogórki kiszone mają o wiele więcej właściwości zdrowotnych i urodowych. Przede wszystkim: 

  • zwiększają odporność,
  • poprawiają pracę układu trawiennego, 
  • obniżają poziom szkodliwego cholesterolu we krwi,
  • są bogatym źródłem witamin i minerałów, przede wszystkim: witaminy A, B oraz C, sodu, wapnia, magnezu, potasu i fosforu,
  • mają mało kalorii - nawet mniej niż świeże ogórki, 
  • są naturalnym probiotykiem, 
  • przyspieszają metabolizm, 
  • zapobiegają anemii,
  • poprawiają kondycję skóry, włosów i paznokci, 
  • zmniejszają ciśnienie tętnicze.

Zobacz także:  Suplementy diety, które mają wpływ na nasz wygląd. Działają lepiej niż kosmetyki

Źródło: kobieta.onet.pl