Obserwuj w Google News

Przez tydzień jadła słodycze wieczorem, a i tak schudła. Jak to zrobiła?

2 min. czytania
26.11.2021 15:32
Zareaguj Reakcja

Wydawać się może, że słodycze to największy wróg naszej zgrabnej sylwetki. Ta kobieta udowodniła, że nawet jedząc je przed snem, jesteśmy w stanie schudnąć.

Przez tydzień jadła słodycze wieczorem, a i tak schudła. Jak to zrobiła?
fot. Shutterstock

Niektóre kobiety decydują się na eksperymenty, żeby udowodnić działanie różnych modnych składników lub jego brak. Z reguły są to tzw. zdrowe produkty, np. kurkuma. Czasami jednak te eksperymenty są znacznie przyjemniejsze - m.in. ta kobieta przez tydzień jadła tylko fast foody, żeby sprawdzić, jak wpłyną one na jej zdrowie i wygląd. Podobnie zrobiła ta dziennikarka. Redaktorka portalu popsugar.co.uk postanowiła bowiem udowodnić, że da się schudnąć, jedząc co wieczór słodycze. Swój eksperyment prowadziła przez tydzień.

Zobacz także:  Przez tydzień jadła pizze i makarony. Efekty tego eksperymentu były zaskakujące

Przez tydzień jadła desery wieczorem, a i tak schudła. Jak to zrobiła?

Dziennikarka portalu popsugar.co.uk, Christina Stiehl, stwierdziła, że rezygnacja ze słodyczy na diecie nie jest dobra i można jeść produkty z cukrem, a nadal chudnąć. Postanowiła to udowodnić.

Redakcja poleca

W tym celu Christina zdecydowała się na dość przyjemny eksperyment. Dziennikarka przez tydzień co wieczór jadła coś słodkiego, choć zarzeka się, że nie należy do zwolenniczek deserów. W ten sposób chciała sprawdzić, czy to sprawi, że przybierze na wadze. 

Jednego dnia postawiła na orzechy w czekoladzie, jeszcze innego sięgnęła po babeczki z masłem orzechowym i ciemną czekoladą. Pilnowała jednak tego, żeby zawsze mieścić się w zapotrzebowaniu kalorycznym 150 kcal. Dlaczego i jakie efekty zauważyła? Przekonajcie się sami. 

Zobacz także:  Odżywianie holistyczne stało się modne. Nie ma nic wspólnego z dotychczasowymi dietami

Co noc jadła desery. Jak to wpłynęło na jej wygląd? 

Christina wzięła sobie do serca radę znanego trenera, Jima White'a. Mężczyzna zaleca bowiem swoim podopiecznym zjedzenie na koniec dnia ulubionej przekąski, która będzie miała nie więcej niż 150 kcal. Ma to być idealną nagrodą za cały dzień zdrowego odżywiania. 

Każdy potrzebuje trochę przerwy od diety, a ja czuję, że 150 kalorii każdego dnia nie zrujnuje efektów, zwłaszcza jeśli jest ono przewidziane w planie dnia - dziennikarka cytuje słowa trenera osobistego.

Okazuje się, że Jim miał rację, co Christina właśnie udowodniła. W ciągu tygodnia eksperymentu dziennikarce udało się schudnąć 2 kilogramy - mimo łakoci zawartych w diecie.

Oczywiście należy też pamiętać o tym, że cukier nie wpływa korzystnie na nasze zdrowie. W tak niewielkich ilościach jednak nikomu nie powinien zaszkodzić. A taka niskokaloryczna nagroda może składać się także ze słonych przekąsek - wszystko zależy od tego, na co macie w danej chwili ochotę.

Zobacz także:  Codziennie przez tydzień piłam wodę z kurkumą i imbirem. Jakie efekty zauważyłam?

Kosmetyki, które znajdziesz w kuchni. TOP 15 naturalnych produktów do pielęgnacji
15 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

Źródło: popsugar.co.uk