Obserwuj w Google News

Przez te nawyki nasza skóra szybciej się starzeje. Ekspertka od pielęgnacji wymienia 5 rzeczy

2 min. czytania
01.09.2022 09:38
Zareaguj Reakcja

Ekspertka od pielęgnacji wymienia pięć nawyków, które sprawiają, że na skórze szybciej pojawiają się pierwsze oznaki starzenia. Sprawdź, czy nie popełniasz tych błędów.

Przez te nawyki nasza skóra szybciej się starzeje. Ekspertka od pielęgnacji wymienia 5 rzeczy
fot. SHUTTERSTOCK

Zmarszczki to problem, który dotyka każdej z nas. Pierwsze oznaki starzenia pojawiają się już około 25. roku życia, najczęściej w okolicach oczu, nosa oraz ust. Okazuje się, że ten proces można spowolnić lub - w drugą stronę - przyspieszyć. Dużo zależy od naszych nawyków. Jakiś czas temu ekspertka od pielęgnacji zdradziła, na co powinniśmy uważać, jeśli nie chcemy, by nasza skóra szybciej się starzała. Do nagrania tiktokerki dotarł portal the-sun.com.

Zobacz także:  Eks powiedział jej, że nie da rady schudnąć. Kobieta dopięła swego, a teraz zdradza, jak to zrobiła

Przez te nawyki nasza skóra szybciej się starzeje

Nadia, która działa w sieci pod pseudonimem @thebeautydoctrine, to popularna tiktokerka - jej profil obserwuje ponad 120 tys. osób. Influencerka regularnie publikuje tam nagrania, w których dzieli się swoimi sposobami na pielęgnację i zdradza, jak poprawić wygląd i kondycję cery. Na jednym z ostatnich wideo opowiedziała o nawykach przyczyniających się do szybszego starzenia się skóry.

Redakcja poleca

Jak podaje Wirtualna Polska Kobieta, jeżeli chcemy mieć zdrową i jędrną cerę, według ekspertki powinniśmy m.in. unikać papierosów. Tiktokerka wyjaśniła, że u palaczy jest o 40% większy rozkład kolagenu niż u osób, które nie sięgają po tę używkę. Nadia radzi też, aby ograniczyć spożywanie cukru. 

Ekspertka od skóry wymienia 5 rzeczy, przez które szybciej się starzejemy

Ekspertka od pielęgnacji poleca też uważać na alkohol, który negatywnie wpływa zarówno na nasze zdrowie, jak i wygląd cery. Wśród nawyków przyczyniających się do szybszego starzenia się skóry wymienia również długotrwałą ekspozycję na promieniowanie słoneczne, która powoduje m.in. rozpad kolagenu. Na koniec Nadia wspomina o wysokim poziomie stresu. 

Przewlekły stres wytwarza kortyzol, który przyspiesza proces starzenia. Więc chodź na długie spacery, słuchaj muzyki i bierz głębokie oddechy - radzi tiktokerka.

A wy macie jakieś swoje sposoby?

Zobacz także:  To miejsce na ciele starzeje się najszybciej. Eksperci nazywają je "zapomnianą strefą"

Kosmetyki, które znajdziesz w kuchni. TOP 15 naturalnych produktów do pielęgnacji
15 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

RadioZET.pl/the-sun.com/kobieta.wp.pl