Obserwuj w Google News

Na czym polega przedłużanie włosów metodą kanapkową? Poznaj jego zalety i wady!

3 min. czytania
21.01.2020 11:30
Zareaguj Reakcja

Przedłużanie włosów metodą kanapkową zdobywa coraz większą popularność. Jest bezpieczne dla włosów, a w dodatku pozwala cieszyć się efektowną fryzurą. Jak przedłużyć włosy metodą kanapkową i czy można to zrobić w domu?

Kobieta z długimi włosami
fot. Shutterstock

Przedłużanie włosów metodą kanapkową to prosta i bezpieczna metoda przedłużania włosów. Jest to "zabieg" bardzo wygodny i pozwalający cieszyć się świetnym efektem w zaledwie kilka godzin. Przedłużanie włosów metodą kanapkową zyskuje popularność też wśród gwiazd - dzięki temu sposobowi można natychmiastowo zmienić wygląd!

Redakcja poleca

Przedłużanie włosów metodą kanapkową - na czym polega

Przedłużanie włosów metodą kanapkową to prosta metoda szybkiej zmiany fryzury. Na czym dokładnie polega? Otóż pasma sztucznych włosów doklejane są do naszych własnych włosów za pomocą kilkucentymetrowej taśmy. Przyklejane są one tuż przy skórze, przy samej linii włosów. Z pewnością zaletą takiego rozwiązania jest fakt, że taśma jest przezroczysta, a w dodatku lekka. Sztuczne włosy nie odróżniają się od naszych własnych, a cała fryzura wygląda bardzo naturalnie.

Przedłużanie włosów metodą kanapkową ma wiele zalet:

  • sztuczne pasma wyglądają naturalnie, a mocowanie ich na przezroczystej taśmie sprawia, że nie odznaczają się od naturalnych włosów
  • doczepiane włosy są lekkie - dzięki temu nie czujemy dyskomfortu wywołanego noszeniem ich
  • tak przedłużone włosy można dowolnie stylizować

Po przedłużeniu włosów metodą kanapkową trzeba pamiętać o jednej rzeczy - taśmy mogą się nieco osuwać, dlatego trzeba pamiętać o ich regularnym podnoszeniu.

Przedłużanie włosów metodą kanapkową - ile cm, koszt, jak często powtarzać

Żeby przedłużyć włosy metodą kanapkową trzeba spełnić kilka warunków. Przede wszystkim sami musimy mieć włosy o długości mi. 15 cm. Oczywiście tę długość liczymy od czubka głowy. Jak bardzo można przedłużyć włosy metodą kanapkową? Do naszych naturalnych włosów można doczepić pasma o długości 25 cm, 40 cm i 55 cm. Wygląda na to, że dzięki tej metodzie można przejść naprawdę dużą metamorfozę.

Przedłużanie włosów metodą kanapkową trzeba regularnie powtarzać. Tak jak pisaliśmy wyżej, pasma mogą się osuwać wraz z rosnącymi włosami, dlatego trzeba je podnosić. Zabieg taki powtarza się co 4-6 tygodni. Jeżeli jesteś osobą, której włosy rosną błyskawicznie, zabieg będzie trzeba powtarzać częściej.

Sztuczne pasma się odczepia, taśmę czyści, a następnie po raz kolejny przyczepia u nasady włosów. Pasma mogą być wykorzystane nawet do 5 razy. Wszystko zależy od tego, czy taśma wciąż nadaje się do użytku i od tego, w jaki sposób - czy odpowiednio - pielęgnujemy włosy.

Włosy można przedłużać za pomocą pasm ze sztucznymi włosami, ale można też znaleźć miejsca, gdzie do naszych włosów doczepia się dodatkowe pasma z włosami naturalnymi. Wówczas zabieg jest droższy. Średnio za taki zabieg trzeba zapłacić ok. 2 tys złotych. Ale efekt jest spektakularny!

Zobacz także:  Sauna na włosy - zabieg, dzięki któremu twoje kosmyki staną się lśniące i zregenerowane

Czy przedłużanie włosów metodą kanapkową jest bezpieczne dla włosów

Mamy dla was dobre wiadomości. Otóż przedłużanie włosów metodą kanapkową to najmniej inwazyjna ze wszystkich metod przedłużania włosów. Taśma nie niszczy włosów i łatwo ją usunąć, więc ich nie wyrywa. Pasma są lekkie, dzięki czemu też nie obciążają fryzury. Do aplikacji tych pasm nie jest potrzebna wysoka temperatura, więc wyeliminowany zostaje kolejny szkodliwy czynnik. Nie musimy się bać o to, że taśma się przemieści i zniszczy sąsiadujące włosy. Możemy też spokojnie stylizować z takimi włosami fryzury, gdyż po doczepieniu włosy się nie plączą.

Zobacz także: Masz włosy do ramion i szukasz idealnej fryzury? To będą prawdziwe hity 2020 roku!

Jak dbać o włosy przedłużone metodą kanapkową

Wszystko zależy od tego, czy przedłużone metodą kanapkową włosy zawierają sztuczne pasma czy są to pasma z włosów naturalnych. Jeżeli doczepiamy włosy naturalne, dbamy o nie tak, jak o nasze własne - używamy dokładnie tych samych kosmetyków do ich mycia i pielęgnacji. Musimy jednak dużo delikatniej je czesać - aby nie wyczesać dodatkowych pasm. Powinniśmy zatem zrezygnować z własnej szczotki bądź grzebienia na rzecz specjalnej szczotki. Włosy przedłużone można spokojnie stylizować za pomocą prostownicy czy suszarki. Nic im się nie stanie.

Masz długie włosy, ale brakuje ci pomysłu na to, jak je czesać? Oto najpiękniejsze fryzury dla długich włosów!   

Najpiękniejsze fryzury dla długich włosów