Obserwuj w Google News

Przedłużanie rzęs - sprawdź, która metoda będzie dla ciebie najlepsza!

Magdalena Barszczak
3 min. czytania
Aktualizacja 21.01.2020
05.06.2018 12:51
Zareaguj Reakcja

Przedłużanie rzęs doskonale podkreśla nasze spojrzenie. Zanim zapiszesz się na zabieg przedłużenia rzęs, poznaj wszystkie najważniejsze informacje i wybierz technikę, która będzie dla ciebie idealna.

Przedłużanie rzęs
fot. Fotolia

Przedłużanie rzęs to popularny zabieg przeprowadzany w salonach kosmetycznych. Może być on wykonany różnymi technikami w zależności od efektu, jaki chcemy uzyskać. Przedłużanie rzęs 1:1, 2:1, 3:1, technika "kocie oko" i gotowe szablony to wszystkie dostępne metody.

Zobacz także: Pierwszy raz zobaczyła swoją twarz bez dużych i ciemnych znamion. Ogromna zmiana!

Przedłużanie rzęs metodą 1:1, 2:1, 3:1

Przedłużanie rzęs to zabieg kosmetyczny, który wymaga doświadczenia i wprawy. Wykonywany jest przez wykwalifikowane kosmetyczki. Chcesz mieć długie, gęste i podkręcone rzęsy? Przedłużanie rzęs będzie dla ciebie strzałem w dziesiątkę. Jeśli zależy ci na naturalnym efekcie, wybierz rzęsy 1:1. Polega ona na tym, że do każdej pojedynczej rzęsy doklejana jest jedna jedwabna rzęsa. Analogicznie w przypadku metody 2:1 do jednej rzęsy dokleja się dwie, a w przypadku metody 3:1 dokleja się 3 rzęsy.

Zastanawiasz się, na czym dokładnie polega przedłużanie rzęs? Aby zrobić to poprawnie, należy przyklejać jedwabne rzęsy do naturalnych ok. 1 mm nad krawędzią skóry - od góry rzęsy. W ten sposób zapewnisz sobie trwały, naturalny efekt. Jak już wcześniej było wspominane, w salonach kosmetycznych do wyboru mamy też technikę "kociego oka". Jest to nic innego, jak doklejanie rzęs wyłącznie w zewnętrznych kącikach oczu.

Przedłużanie rzęs - pielęgnacja po zabiegu

W związku ze wzrostem rzęs zabieg ten należy regularnie powtarzać. Rzęsy uzupełnia się co 3-4 tygodnie w zależności od indywidualnego tempa wzrostu. Ale to nie wszystko. Po zabiegu postaw na odpowiednią pielęgnację. Dziewczyny na forach szczególnie polecają specjalną odżywkę do codziennego stosowania.

Po nałożeniu rzęs używam specjalnej odżywki, która przedłuża trwałość nałożonych rzęs. Zaleca się uzupełnianie rzęs co 2-3 tygodnie w celu utrzymania gęstości. Na miejsce starych rzęs wyrastają nowe, więc cały czas mamy do czego doklejać, zagęszczać rzęsy. Ale jeżeli ktoś traktuje to jako jednorazowy zabieg będzie się cieszył nimi aż do momentu wypadnięcia naturalnych rzęs (ok. 60 dni). Uprzedzam, że później jest szok, bo przyzwyczaiłyśmy się do "firanek ", a zapomniałyśmy jak wyglądały wcześniej - czytamy na forum.

Ponadto należy pamiętać o codziennym myciu oczu i rzęs. Jednak staraj się to robić delikatnie, aby nie naruszyć sztucznych rzęs. Warto też wspomnieć, że doklejonych rzęs nie trzeba malować tuszem.

Przedłużanie rzęs - cena

Przedłużanie rzęs techniką 1:1, tak jak w przypadku pozostałych, wymaga odpowiedniej precyzji i sporo czasu. Jednak efekt jest tego warty. Metody 2:1 i 3:1 zapewnią ci nie tylko przedłużenie, ale i zagęszczenie rzęs. Ceny zabiegu są zróżnicowane.

 • przedłużanie rzęs metodą 1:1 - cena: około 200 zł,
 • przedłużanie rzęs metodą 2:1 - cena: około 260 zł,
 • przedłużanie rzęs metodą 3:1 - cena: około 320 zł,
 • Uzupełnianie rzęs - cena: ok. 150 zł.

Zobacz także:  Możesz zapomnieć o hybrydzie! Te lakiery z Rossmanna ją zastąpią

Sztuczne rzęsy

Aby podkreślić spojrzenie, wiele z nas stosuje sztuczne rzęsy. Niestety metoda doklejania gotowych szablonów nie daje spektakularnych efektów. Sztuczne rzęsy wyglądają nienaturalnie, co pewnie każda z nas mogła zaobserwować. Zaletą sztucznych rzęs z gotowych szablonów jest to, że są stosunkowo niedrogie i łatwo się je nakleja. W przeciwieństwie do pozostałych metod można je przykleić samodzielnie.

Gotowe szablony można używać wielokrotnie. Do każdego kompletu dołączony jest specjalny klej do sztucznych rzęs. Za jeden komplet zapłacisz od 20 do około 80 zł.

Przedłużanie rzęs - przeciwwskazania

Zabieg przedłużania rzęs w salonach kosmetycznych jest nieinwazyjny, jednak nie każda z nas powinna go stosować. Poniżej przedstawiamy listę przeciwwskazań, które warto wziąć sobie do serca.

 • Choroby alergiczne oczu,
 • Całkowity brak rzęs,
 • Trichotillomania,
 • Zespół suchego oka,
 • Zapalenie spojówek,
 • Nużyca,
 • Zaćma,
 • Jaskra,
 • Jęczmień,
 • Gradówka,
 • Opryszczka,
 • Reakcja alergiczna na płatki pod oczy, a właściwie kolagen.

Aby uniknąć jakichkolwiek efektów ubocznych, przed zabiegiem kosmetyczka powinna przeprowadzić wywiad z klientką. Zdecydowałybyście się na przedłużanie rzęs?

Autor: Martyna Wojciechowska