Obserwuj w Google News

Umieściła na metkach nietypowy przekaz. Klienci będą w szoku

2 min. czytania
03.11.2022 12:11
Zareaguj Reakcja

Pewna projektantka mody wykorzystała moc współczesnych technologii do stworzenia nietypowych metek. Jej motywacją do rozpoczęcia tego projektu nie były puste fanaberie, a chęć przekazania ludziom czegoś ważnego. Ta akcja ma przypominać o wojnie w Ukrainie.

Metka na spodniach
fot. Instagram.com/kseniaschnaider

Moc cyfrowych rozwiązań bywa wykorzystywana do najdziwniejszych przedsięwzięć. Pewna projektantka postanowiła stworzyć metki z ukrytym komunikatem skierowanym w stronę każdego z nas. Cała akcja związana jest z wojną w Ukrainie. Klienci mogą być bardzo zaskoczeni, gdy dowiedzą się, o co chodzi.

Zobacz także:  Te dzianinowe sukienki dodadzą ci uroku. Kupisz je w Lidlu od 54,90 zł

Ta kobieta ukryła ważny przekaz w metkach ubrań

Pewna projektantka mody z Ukrainy, Ksenia Schnaider, wpadła na nietypowy pomysł. Jako że pochodzi z kraju, w którym toczy się wojna, nie może pogodzić się z tym, że niektórzy zapominają o sytuacji na wschodzie i uznają ją za normalną. 

Redakcja poleca

Ze wspomnianego powodu kobieta postanowiła umieścić na metkach swoich produktów kody QR z ważnym przekazem. Osoby, które liczą na szczegółowe informacje dotyczące odzieży, bardzo się zaskoczą. 

Celem nietypowego pomysłu jest przypominanie ludziom, że wojna w Ukrainie się nie skończyła. O ukrytych komunikatach zawartych w metkach Ksenia poinformowała m.in. za pośrednictwem Instagrama. We wpisie dodała:

Do dnia 1 listopada alarmy przeciwlotnicze zabrzmiały w Ukrainie około 12,9 tys. razy. W Kijowie, gdzie znajduje się nasza produkcja, alarm zabrzmiał 596 razy, co odpowiada 24 dniom 18 godzinom i 52 minutom najbardziej przerażającego dźwięku na świecie.

Jakie treści ukryte są w metkach Kseni?

Po zeskanowaniu telefonem kodu QR, który znajduje się na metce ubrania, zostanie odtworzona ścieżka dźwiękowa. To, co usłyszymy, może zmrozić krew w żyłach - chodzi o alarm przeciwbombowy.

Taki dźwięk towarzyszy mieszkańcom Ukrainy od ponad pół roku. Projektantka zaznacza, że w Kijowie, gdzie tworzy swoje produkty, słyszy taki prawie codziennie.

Nasz zespół nadal pracuje przy takim akompaniamencie. Żebyście poczuli, co dzieje się w Ukrainie i nie zapomnieli, że wojna nadal trwa, zaprojektowane zostały specjalne kody, które będą pojawiać się przy naszych produktach.

Aby odsłuchać wspomniany alarm, wystarczy odtworzyć wideo umieszczone na instagramowym profilu projektantki. Co sądzicie o takim pomyśle?

modne ubrania i dodatki na 2021
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock