Obserwuj w Google News

Primer kwasowy czy bezkwasowy? Sprawdź, który produkt powinnaś wybrać!

2 min. czytania
Aktualizacja 20.11.2019
09.04.2019 13:33
Zareaguj Reakcja

Primer kwasowy czy bezkwasowy - to pytanie, które należy sobie zadać, jeśli planujemy zakup bazy do paznokci. Zadaniem primera jest zwiększenie przyczepności lakieru, akrylu lub żelu. Sprawdź, czym charakteryzują się oba rodzaje primera, jakie dają efekty oraz w jaki sposób należy ich używać. Z naszego artykułu dowiesz się, który primer - kwasowy czy bezkwasowy sprawdzi się w twoim przypadku najlepiej.

Paznokcie
fot. Shutterstock

Primer kwasowy czy bezkwasowy? Primer ma za zadanie zapewnić trwałą stylizację paznokci dzięki zawartym w nim składnikom odpowiedzialnym za przyczepność lakieru, akrylu lub żelu. Jego działanie polega na usunięciu tłustej warstwy oraz zanieczyszczeń w celu wyrównania naturalnego pH.

Redakcja poleca

Primer kwasowy czy bezkwasowy?

Niezależnie od tego, czy stosujemy primer kwasowy czy primer bezkwasowy - stosuje się je tuż przed nałożeniem bazy. Primer bezkwasowy (ang. Primer Non-Acid) jest zdecydowanie popularniejszym i bardziej uniwersalnym produktem niż bezkwasowy. Ma delikatny zapach. Można go stosować do każdej metody stylizacji paznokci pod warunkiem, że płytka nie jest problematyczna. W składzie primera bezkwasowego najważniejszą rolę odgrywa octan etylenu.

Primer kwasowy (ang. Primer Acid) powinien być używany w przypadkach, kiedy nasze płytki paznokci są problematyczne, tzn. szybko odpryskuje od nich lakier lub się zapowietrza. Zadaniem primera kwasowego jest wzmożone utrwalenie lakieru, akrylu lub żelu na płytce paznokcia.

Primer kwasowy zawiera w sobie kwas metakrylowy, który sprawia, że powłoka na paznokciach staje się mocniejsza niż pokryta primerem bezkwasowym. Jedyna wadą primeru kwasowego jest intensywny i dosyć nieprzyjemny zapach.

Primer do paznokci - jak go stosować?

Primer powinien być używany punktowo na wcześniej oczyszczone, zmatowione i odtłuszczone paznokcie za pomocą cleanera. Dopiero, gdy primer wyparuje z płytek, można nakładać na nie kolejne produkty.

Sprawdź też, jak działa olejek rycynowy na paznokcie, jakie właściwości ma utwardzacz do paznokci oraz jak działa lakier winylowy do paznokci.

 

Masz ochotę na oryginalny manicure? Znudził ci się klasyczny french? Mamy coś specjalnie dla ciebie. Poznaj najmodniejsze wzorki na paznokcie!

Wzorki na paznokcie