Obserwuj w Google News

Jak działa polerka do paznokci? Zobacz, dlaczego warto polerować paznokcie

2 min. czytania
Aktualizacja 20.11.2019
22.02.2019 15:27
Zareaguj Reakcja

Polerka do paznokci to narzędzie, które powinno znaleźć się w każdej kosmetyczce. Podczas wykonywaniamanicure nie wolno zapominać także o niej. Jak stosować polerkę do paznokci? Na co uważać? Zebraliśmy najważniejsze informacje.

Polerka do paznokci
fot. Shutterstock

Polerka do paznokci to jeden z akcesoriów niezbędnych do wykonania manicure. Prócz cążek do paznokci, pilnika i patyczka niezbędnego do usuwania skórek, używamy właśnie polerki do paznokci. Jest ona niezbędna do tego, żeby płytka paznokcia była zadbana, zdrowa i równa. Jej używanie jest bardzo proste, a sama polerka do paznokci jest też niedroga i posłuży nam przez długi czas.

Jak wygląda polerka do paznokci

Polerka do paznokci może wyglądać tak jak pilniczek - wówczas jest płaska, ale jej powierzchnia nie jest tak ostra, jak powierzchnia pilnika. Może też mieć kształt bloku polerskiego, który używamy do wypolerowania płytki paznokcia. Polerowanie płytki jest jednym z podstawowych elementów wykonywania manicure.

Redakcja poleca

Polerka do paznokci - jak jej używać

Polerkę do paznokci stosujemy bezpośrednio na płytkę paznokcia. Ma ona za zadanie nadać paznokciowy błysk, a także go wygładzić. Jej stosowanie jest bardzo proste - wystarczy potrzeć paznokieć polerką przez kilka minut. Wtedy właśnie stanie się połyskujący i gładki. Stosowanie polerki do paznokci sprawia, że nie musimy nabłyszczać płytki paznokcia dodatkowym lakierem. Stosowanie polerki do paznokci ma szereg zalet:

  • płytka staje się gładka, równa
  • nie trzeba stosować lakieru nabłyszczającego
  • w dodatku wypolerowana płytka sprawia, że lakier dłużej się na niej utrzymuje

Ile kosztuje polerka do paznokci

Polerkę do paznokci znajdziesz w każdej drogerii. Może ona mieć postać przypominającą pilnik albo postać bloku polerskiego. Ta pierwsza polerka do paznokci jest dużo tańsza niż blok polerski. Jednak jej cena waha się wciąż od 5 do 15 zł. Jeżeli nie wiesz, na którą polerkę do paznokci się zdecydować, sięgnij po tę, która jest dla ciebie wygodniejsza, jeśli chodzi o trzymanie jej.

Czy polerka do paznokci niszczy płytkę paznokcia

Paznokieć składa się z około stu warstw. Używają polerki do paznokci ścieramy tylko kilka pierwszych. Nadal jednak musimy to robić delikatnie i bardzo uważnie. W dodatku nie powinniśmy używać tej polerki częściej niż raz na dwa tygodnie. W innym wypadku sprawimy, że płytka stanie się cienka i miękka.

Nie tylko polerka do paznokci

Aby wykonać dokładny manicure potrzebujemy jednak dużo więcej narzędzi do paznokci. Powinniśmy zaopatrzyć się w: obcinasz do paznokci albo małe nożyczki, cążki do paznokci, pilniczek do paznokci, szczoteczkę, która pozwoli dokładnie je wyczyścić, polerkę do paznokci, a także waciki bezpyłowe. Tylko zastosowanie wszystkich tych akcesoriów po kolei pozwoli dokładnie zadbać nam o paznokcie, a także skórę wokół nich. Dzięki temu też będziemy mieli pewność, że nałożony a nie lakier będzie długo utrzymywał się na płytce i nie będziemy musieli powtarzać tej czynności po paru dniach ponownie.

Jeżeli do tej pory wykonywałaś manicure bez używania polerki do paznokci, koniecznie wypróbuj także polerowanie. Dzięki niemu lakier na paznokciach utrzyma się dłużej i przede wszystkim będzie się prezentował dużo bardziej efektownie.

 

Jak zadbać o paznokcie? Mamy dla was sprawdzone sposoby na piękne paznokcie i zadbane dłonie!

10 sprawdzonych sposobów na piękne paznokcie