Obserwuj w Google News

Pokazywała swoje zmagania z trądzikiem. TikTok uznał, że filmy 16-latki są makabryczne i usunął jej konto

2 min. czytania
10.01.2023 12:04
Zareaguj Reakcja

16-letnia Eva Grant na swoim profilu na TikToku publikowała nagrania, w których pokazywała swoje zmagania z trądzikiem. Jednak aplikacja uznała, że zamieszczane przez nią treści są makabryczne i... usunęła jej konto. Teraz przeprasza.

Pokazywała swoje zmagania z trądzikiem. TikTok uznał, że filmy 16-latki są makabryczne i usunął jej konto
fot. tiktok.com/@porefectionx

TikTok to aplikacja, która cieszy się ogromną popularnością. Serwis zrzesza miliony użytkowników z całego świata. Można tam znaleźć zarówno zabawne filmiki, jak i przydatne porady z różnych dziedzin życia, m.in. z zakresu pielęgnacji. Jedną z takich beauty tiktokerek jest Eva Grant. 16-latka na profilu publikowała nagrania, w których opowiadała o swojej walce z trądzikiem. Jednak aplikacja uznała, że prezentowane przez nią treści są zbyt makabryczne i usunęła jej konto.

Zobacz także:  Przeszła popularny zabieg. Po czterech latach pojawiły się powikłania

Pokazywała swoje zmagania z trądzikiem. TikTok usunął jej konto

O tej historii napisał portal nypost.com. Eva Grant to 16-latka o ponadprzeciętnej urodzie. Dziewczyna jest Miss Teen Galaxy York, a w marcu br. będzie startować w kolejnym konkursie piękności. Jednak nie zawsze Amerykanka była tak pewna siebie. Przez dwa lata zmagała się z trądzikiem torbielowatym. W pewnym momencie jej skóra była w tak złej kondycji, że Grant wstydziła się nawet wychodzić z domu.

Redakcja poleca

Nastolatka przeszła leczenie i na szczęście zdołała uporać się z tym problem. Grant postanowiła więc, że podzieli się swoją historią z internautami. Chciała w ten sposób dodać otuchy innym nastolatkom borykającym się z podobnymi dolegliwościami i pokazać im, że brak nieskazitelnej skóry jest jak najbardziej normalny.

Amerykanka opublikowała na TikToku nagrania, w których pokazała swoje zmagania z trądzikiem. Jakież było jej zdziwienie, gdy okazało się, że TikTok usunął jej konto. Aplikacja stwierdziła, że zamieszczane przez dziewczynę treści nie spełniają wytycznych firmy. "Uznali, że są makabryczne" - tłumaczyła 16-latka w rozmowie z radiem BBC.

TikTok przeprosił 16-latkę

Eva Grant postanowiła się jednak nie poddawać. Następnego dnia napisała e-maila do TikToka, w którym odwołała się od jego decyzji. Amerykanka zdecydowała się też utworzyć nowe konto w aplikacji. Firma po wiadomości 16-latki ponownie zweryfikowała zamieszczone przez nią nagrania i... przywróciła jej usunięty profil. TikTok przeprosił również Grant za zaistniałą sytuację.

Mamy nadzieję, że Eva nadal będzie korzystać z TikToka, aby wspierać innych oraz dzielić się swoją historią - powiedział rzecznik aplikacji w rozmowie z radiem BBC.

Warto w tym miejscu wspomnieć, że to nie pierwsza taka wpadka TikToka. Internauci krytykowali już wcześniej aplikację i mówili, że jest "fat fobiczna". Twierdzili, że serwis promuje tylko tych użytkowników, którzy mieszczą się w kanonie piękna.

Zobacz także:  Chce wyglądać jak Barbie i wydaje tysiące na kolejne operacje plastyczne. Jej wygląd szokuje

Kosmetyki, które znajdziesz w kuchni. TOP 15 naturalnych produktów do pielęgnacji
15 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

RadioZET.pl/nypost.com/dziendobry.tvn.pl