Obserwuj w Google News

Czy platynowy blond pasuje każdemu? Sprawdź, jak go uzyskać i jak pielęgnować!

3 min. czytania
Aktualizacja 19.08.2020
27.01.2020 08:38
Zareaguj Reakcja

Platynowy blond to taki odcień blondu, który pasuje wielu kobietom. Nie jest jednak łatwo go uzyskać, nie wspominając już o pielęgnacji. Podpowiadamy, jak to zrobić!

Dziewczyna z włosami w kolorze platynowy blond w czarnej bluzce, z zegarkiem i ciemnymi okularami
fot. Shutterstock

Platynowy blond to odcień klasycznego blondu, który bardzo trudno jest osiągnąć, a jeszcze trudniej później go utrzymać. Jest on jednak równie bardzo pożądany przez wiele kobiet. Wszystko dlatego, że pasuje do różnych typów urody i trzeba przyznać, że wygląda oryginalnie i zjawiskowo. Przy odpowiednio dobranej do fryzury stylizacji, potrafi zrobić rewelacyjne wrażenie. Jak uzyskać platynowy blond i komu tak naprawdę pasuje ten odcień blondu? Podpowiadamy!

Zobacz także: Najmodniejsze kolory włosów na wiosnę 2020! W tym sezonie stawiamy na klasykę

Platynowy blond – co to za odcień?

Platynowy blond od wielu sezonów nie wychodzi z fryzjerskich trendów. Przede wszystkim dlatego, że pasuje wielu kobietom i można go uzyskać nawet na ciemnych włosach. Otóż platynowy blond to taki odcień blondu, który pasuje również kobietom o ciemniej oprawie oczu.

Redakcja poleca

Tym samym platynowy blond przełamuje stereotyp o klasycznym blondzie, mówiący, że tego typu kolor włosów pasuje wyłącznie kobietom o jasnych oczach i delikatnych rysach twarzy.

Platynowy blond wygląda rewelacyjnie, stawia jednak przed nami spore wymagania, jeśli chodzi o pielęgnację. Zwłaszcza, że w przypadku platynowego blondu nasze włosy mogą być podniszczone przez rozjaśnianie. Wszystko zależy od tego, jak uzyskamy nasz wymarzony odcień. Poniżej podpowiadamy, jak to zrobić.

Zobacz także: Sombre blond to koloryzacja, która nigdy nie wyjdzie z mody! Sprawdź, na jakich włosach wygląda najlepiej

Platynowy blond – komu pasuje?

I choć platynowy blond to kolor, który będzie pasował do różnych kobiet, nadal nie jest odcieniem, w którym dobrze będzie każdej pani. W takim odcieniu na pewno nie będzie dobrze osobom, które z natury są ciemnymi brunetkami. Zwłaszcza takimi o nieco oliwkowej, ciemniejszej cerze. Nie warto też decydować się na niego, gdy mamy skórę skłonną do przebarwień.

Platynowy blond jest jednak kolorem, który pasuje wielu kobietom. Do tej pory na jasne włosy decydowały się wyłącznie kobiety i delikatnych rysach twarzy i jasnej oprawie oczu. Teraz mogą pozwolić sobie na nie także kobiety o ostrzejszych rysach i ciemnej oprawie oczu, platynowy blond bowiem na ich głowie będzie wyglądał rewelacyjnie.

Zobacz także: Najmodniejsze fryzury blond na 2020 rok! Dla włosów krótkich, średnich i długich

Platynowy blond – jak go uzyskać?

Platynowy blond nie tak łatwo uzyskać, przez co, jeżeli chcesz się zdecydować na taką koloryzację, warto, żebyś wybrała się do fryzjera, który najpierw podda naszą fryzurę dekoloryzacji. Ta wypłucze naturalny pigment. W związku z tym, próbując uzyskać taki efekt samemu, możemy przede wszystkim zniszczyć włosy.

Profesjonalista dobierze też odpowiedni dla nas odcień platyny. Tego typu koloryzacja wymaga niekiedy dwukrotnego farbowania. Żeby natomiast uzyskać idealny, wymarzony odcień, może być tak, że będziemy musiały nawet poddać się koloryzacji dwa lub trzy razy, w odstępach czasowych. Czego jednak nie robi się dla piękna.

Zobacz także: Domowe maseczki na włosy czy zabiegi u fryzjera? Sprawdź, jak odbudować zniszczone kosmyki!

Platynowy blond – jak pielęgnować?

Platynowy blond niestety ma swój ogromny minus także w formie pielęgnacji. Nie jest bowiem łatwo o niego zadbać, a już na pewno niełatwo go utrzymać.

Podstawą w pielęgnacji platynowych włosów jest fioletowy szampon. Dzięki niemu unikniemy żółtych przebarwień na włosach, a nasze kosmyki pozostaną zjawiskowo białe. Trzeba też pamiętać o myciu włosów odżywką, a raz w tygodniu nakładać maskę na włosy przeznaczoną do włosów po koloryzacji, a najlepiej do platynowego koloru.

Można też od czasu do czasu przygotować sobie domową maskę na włosy. Staraj się jednak nie decydować na płukanki, które mogą wypłukać kolor z kosmyków.

Zobacz także: Maska do włosów - którą wybrać, jak działa, ile kosztuje?

Odpowiedz na kilka prostych pytań i przekonaj się, którą ikoną mody jesteś.

Sprawdź, którą ikoną mody jesteś