Obserwuj w Google News

Płatki pod oczy to ratunek dla naszej skóry. Eliminują cienie i nawilżają

3 min. czytania
Aktualizacja 14.10.2019
07.03.2019 12:20
Zareaguj Reakcja

Płatki pod oczy to jeden z najskuteczniejszych sposobów na odpowiednie zadbanie o skórę pod oczami. Eliminują cienie pod oczami, niwelują worki i dbają o nawilżenie skóry. W dodatku działają lepiej niż inne kosmetyki stosowane pod oczy. Jakie właściwości mają płatki pod oczy i jak je stosować?

Płatki pod oczy
fot. Shutterstock

Płatki pod oczy mają szereg cudownych właściwości dla naszej skóry. W zależności od tego, jakie składniki aktywne zawierają, mogą nawilżać, odżywiać albo ujędrniać skórę. Eliminują też pierwsze zmarszczki i niwelują przebarwienia. Jak stosować płatki pod oczy? Dla kogo są wskazane? Zebraliśmy najważniejsze informacje.

Płatki pod oczy - właściwości

Płatki pod oczy działają podobnie do maski czy serum do pielęgnacji twarzy. Mogą one zawierać różne składniki i w zależności od tego pełnią różne funkcje. Najczęściej płatki pod oczy zawierają:

Dzięki takiej zawartości działają na głębsze partie skóry pod oczami. Są też gotowym i szybkim ratunkiem na wyraźne oznaki zmęczenia takie jak cienie czy worki pod oczami. Najlepiej jednak zrobimy, jeśli będziemy stosowali płatki pod oczy regularnie - przynajmniej 1 raz w tygodniu.

Jakie właściwości mają płatki pod oczy? To skoncentrowany "lek" na wszelkie dolegliwości związane ze skórą wokół oczu. Kobiety uwielbiają je stosować przez tych kilka podstawowych zalet:

  • nawilżają skórę i ujędrniają ją
  • odżywiają skórę
  • niwelują cienie pod oczami, zasinienia, oznaki zmęczenia - np. po nieprzespanej nocy czy w czasie choroby
  • opóźniają procesy starzenia, wygładzają pierwsze, płytkie zmarszczki pod oczami
  • nie podrażniają skóry, nadają się dla osób o skłonnościach do alergii
Redakcja poleca

Rodzaje płatków pod oczy

Płatki pod oczy występują w kilku rodzajach:

1. Hydrożelowe płatki pod oczy. To płytki, które zapewniają natychmiastowy efekt. Niwelują cienie pod oczami, działają przeciwzmarszczkowo, liftingująco i w dodatki zmniejszają ewentualną opuchliznę. Takie płatki pod oczy zawierają sporą dawkę kwasu hialuronowego, który ma za zadanie nawilżyć skórę i opóźnić procesy jej starzenia. Mogą być też wyposażone w drobinki złota, które dodatkowo rozświetlają skórę. Dzięki temu sprawia ona wrażenie wypoczętej i świeżej.

2. Żelowe płatki pod oczy. One również nawilżają skórę, ale ich głównym zadaniem jest zapobieganie małym zmarszczkom i eliminowanie tych powstałych. Najczęściej wyposażone są one w wyciągi roślinne, które hamują procesy starzenia.

3. Kolagenowe płatki pod oczy. Dają natychmiastowy efekt odprężonej skóry. Poprawiają jej jędrność i elastyczność. Takie płatki często wyposażone są np. w kofeinę, która rozjaśnia cienie pod oczami i usuwa oznaki zmęczenia. Redukują też pierwsze zmarszczki.

Płatki pod oczy - jak używać

Płatki pod oczy są bardzo łatwe w użyciu. Można je stosować dwojako - albo jako szybko zastrzyk "energii" dla skóry pod oczami lub też systematycznie - wówczas są one podstawowym narzędziem do przeprowadzenia kuracji odżywiającej i odmładzającej.

Płatki pod oczy mają półokrągły kształt o odpowiednim profilu, który pozwala wygodnie i łatwo ich używać. Idealnie przylegają do skóry, co pozwala na dokładne wchłaniane zawartych w nich składników aktywnych.

Jak używać płatki pod oczy? To bardzo proste. Najpierw myjemy i delikatnie osuszamy twarz. Następnie nakładamy płatki pod oczy - zwróć uwagę, czy na pewno dobrze przylegają do skóry. Później pozostawiamy na tyle, na ile rekomenduje to nam producent. Po całym zabiegu usuwamy płatki, a resztę żelu lekko wklepujemy w skórę.

Najlepiej płatki pod oczy stosować w towarzystwie innych kosmetyków zabezpieczających tę delikatną część naszej skóry. Oczy wymagają szczególnie pielęgnacji, gdyż są bardzo delikatne, a jednocześnie są podatne na szkodliwe czynniki zewnętrzne. Prócz płatków pod oczy warto stosować jeszcze krem pod oczy na co dzień.

 

Pielęgnacja jest cery jest niezwykle istotna, ale też bardzo trudna. I kobiety podczas codziennych rytuałów popełniają przy tym błędy. Jakie? Poznajcie 10 najczęściej popełnianych błędów przy pielęgnacji cery.

10 najczęściej popełnianych błędów w pielęgnacji cery