Obserwuj w Google News

Codziennie przez miesiąc piła ocet jabłkowy. Jak to wpłynęło na jej zdrowie i wygląd?

2 min. czytania
08.10.2021 09:39
Zareaguj Reakcja

Wiele mówi się o zbawiennych właściwościach octu jabłkowego. Ma on pozytywnie wpływać zarówno na zdrowie, jak i wygląd. Jakiś czas temu amerykańska dziennikarka przeprowadziła eksperyment i piła go codziennie przez miesiąc. Jakie efekty zauważyła?

Piła ocet jabłkowy przez miesiąc. Jak to wpłynęło na jej zdrowie i wygląd?
fot. SHUTTERSTOCK

Ocet jabłkowy, o czym nie wszyscy wiedzą, znany był już w starożytności. Produkuje się go z jabłek z dodatkiem drożdży, które przekształcają zawarty w owocach cukier w alkohol. Po pewnym czasie, w wyniku fermentacji, powstaje kwas octowy, który jest głównym składnikiem octu jabłkowego. 

Produkt ten jest bogaty w cenne dla ludzkiego organizmu witaminy i minerały. Działa antybakteryjnie i antyseptycznie, usprawnia trawienie, obniża stężenie cukru we krwi, pozytywnie wpływa na kondycję układu sercowo-naczyniowego, a także wspomaga odchudzanie. Ocet jabłkowy sprawdzi się też doskonale w kwestiach urodowych. Pielęgnuje włosy i wspomaga walkę z trądzikiem.

Sprawdź też:  Izabela Trojanowska zdradziła sekret swojej urody. Co robi, żeby młodo wyglądać?

Jakiś czas temu właściwości tego produktu postanowiła sprawdzić na własnej skórze amerykańska dziennikarka. W tym celu zdecydowała się na miesięczną kurację octem jabłkowym. Sprawdźcie, jakie efekty zauważyła.

Redakcja poleca

Przez miesiąc piła ocet jabłkowy. Jak to wpłynęło na jej zdrowie i wygląd?

Kristin Canning, dziennikarka portalu womenshealthmag.com, każdego ranka spożywała mieszankę wykonaną z kilku łyżek octu jabłkowego oraz wody. Taki napój ma bardzo specyficzny, dość kwaśny smak. Kobiecie jednak zupełnie to nie przeszkadzało, a nawet - jak sama przyznała - przypadł jej do gustu. 

Na pierwsze efekty eksperymentu nie trzeba było długo czekać. Kristin zauważyła, że codzienne spożywanie octu jabłkowego sprawiło, że czuła się bardziej spragniona. To z kolei powodowało, że piła więcej wody, a więc jej organizm był bardzo dobrze nawodniony. 

Sprawdź też:  Natalia Kukulska zachwyca pięknym i młodym wyglądem. Wiemy, czemu go zawdzięcza

Wiele osób uważa, że ocet jabłkowy wspomaga odchudzanie. Dziennikarka jednak nie zauważyła, żeby jej apetyt się zmniejszył. Nawet spożywanie większej ilości wody nie sprawiło, że kobieta jadła mniej. Jej słowa potwierdziła liczba na wadze - Kristin po miesiącu kuracji ważyła dokładnie tyle samo, co przed rozpoczęciem eksperymentu.

Mimo że nie schudła, to zauważyła poprawę w funkcjonowaniu jelit. Pozbyła się problemu wzdęć i bólów brzucha

Codziennie przez miesiąc piła ocet jabłkowy

Amerykanka przestrzega przed spożywaniem octu przed treningiem. Kiedy piła swoją mieszankę, a potem biegała i gimnastykowała się, odczuwała nieprzyjemne pieczenie w przełyku.

Kristin Canning - jak sama przyznała - nie żałuje eksperymentu, ale codzienne spożywanie octu nie przyniosło jej na pewno takich efektów, jakich oczekiwała. Obecnie sięga po niego jedynie sporadycznie.

Sprawdź też:  Przez tydzień piła sok z buraka. Efekty jej nie zadowoliły

RadioZET.pl/parenting.pl/onet.pl