Obserwuj w Google News

Masz problemy ze skórą przez noszenie maseczki? Wiemy, jak temu zaradzić

2 min. czytania
12.11.2020 10:25
Zareaguj Reakcja

Maseczka ochronna to dziś konieczność, ale nie wpływa ona korzystnie na naszą skórę. Jaką maskę wybrać, żeby cieszyć się piękną cerą?

Kobieta w maseczce ochronnej i trenczu idzie po ulicy
fot. Shutterstock

Pandemia koronawirusa uderzyła niemal we wszystkie dziedziny naszego życia. Okazuje się, że ma też bardzo negatywny wpływ na nasz wygląd. Wszystko przez maseczki ochronne, które musimy nosić każdego dnia. To właśnie one, choć chronią przed zakażeniem, sprawiają, że nasza skóra nie może oddychać, a przez to jest w coraz gorszym stanie. Jednym z problemów skórnych, związanych z noszeniem maseczek, jest maskne. To jednak nie wszystko. Jak zaradzić problemom skórnym podczas pandemii? Dermatolog podpowiada odpowiedni dobór maseczki!

Zobacz także: Jak dbać o makijaż w dobie koronawirusa? Sposoby na to, żeby był trwały

Pielęgnacja skóry pod maseczką ochronną. Jaką maskę wybrać?

Dopóki nie uda nam się pokonać pandemii, maseczki nadal będą naszą codziennością. Dlatego też warto wybrać odpowiednią, żeby nie narażać skóry na kolejne zanieczyszczenia.

Redakcja poleca

Właśnie dlatego portal Onet.pl postanowił zapytać jednego z dermatologów o to, jaką maseczkę ochronną wybrać, jeżeli chcemy zadbać o cerę.

Zdecydowanie najlepsze są maski, które mają jak najmniej punktów przylegających do twarzy. Przy wrażliwej skórze lepiej zrezygnować z materiałowych maseczek, które przylegają do całej buzi, na rzecz takich, które mają punkty uchwytu nad nosem i oplatają twarz od dołu - powiedział dr Łukasz Preibisz w rozmowie z "Onetem". 

To właśnie maseczka w kształcie piramidy sprawi, że zmiany trądzikowe nie będą pojawiać się na naszej twarzy. 

Choć maseczki materiałowe kuszą swoją oryginalnością i kolorystyką, warto zatem postawić na te polecane przez dermatologa. Dzięki temu będziecie mogli zapobiegać zmianom skórnym, zamiast je leczyć w trudnych warunkach. 

Zobacz także: Kremy barierowe to idealna opcja na zimę. Sprawdź TOP 3 najlepsze! 

Zobaczcie w galerii, jakie są najpopularniejsze błędy urodowe, które popełniamy każdego dnia.  

Najpopularniejsze błędy urodowe, które popełniamy każdego dnia