Peeling węglowy - sposób na niedoskonałości skóry i pierwsze oznaki starzenia
Peeling węglowy to popularny zabieg, dzięki któremu pozbędziesz się blizn po trądziku, przebarwień i innych niedoskonałości, a poza tym dogłębnie oczyścisz skórę i zapewnisz jej wyjątkowy blask. Z naszego artykułu dowiesz się, na czym dokładnie polega i jakie efekty zapewnia peeling węglowy.

Peeling węglowy to zabieg z użyciem lasera, który w połączeniu z maską karbonową sprawi, że twoja cera będzie piękna i zdrowa. Możesz wykonać go w większości salonów piękności. Aby zobaczyć różnicę, należy przejść serię 4-6 zabiegów w odstępach co 2-3 tygodnie. Za jednorazową wizytę zapłacisz około 300 zł.
Peeling węglowy - wskazania
Peeling węglowy mogą stosować osoby dorosłe w każdym wieku. Zdecyduj się na ten zabieg, jeżeli zauważasz na swojej cerze poniższe objawy:
- ziemista lub szorstka cera,
- rumień, naczynka,
- blizny potrądzikowe,
- przebarwienia wszystkich typów,
- wszystkie rodzaje trądziku pospolitego,
- wągry, pryszcze, krostki i grudki,
- rozszerzone pory,
- nadmierny łojotok,
- pozbawiona elastyczności skóra na skutek foto starzenia,
- skóra z oznakami starzenia,
- drobne zmarszczki.
Peeling węglowy skutecznie upora się z tymi niedoskonałościami cery. Warto dodać, że nie wymaga znieczulenia i jest całkowicie bezbolesny.
Sprawdź też, jak działa maseczka z węgla oraz poznaj właściwości węgla aktywnego.
Peeling węglowy - opis zabiegu
Zanim kosmetyczka wykona peeling węglowy, powinna dokładnie oczyścić twoją skórę. Następnie nakłada na nią emulsje węglową. Po odczekaniu 10-15 minut naświetla skórę laserem. W ten sposób komórki zaczynają się regenerować i dochodzi do mikroeksplozji kropel emulsji węglowej na powierzchni skóry.
Na koniec kosmetyczka chłodzi skórę lodem lub mąką kojąco-nawilżającą.
Dzięki peelingowi węglowemu twoje pory będą zwężone, pozbędziesz się wągrów, zaczerwienień na twarzy, łojotoku, drobnych zmarszczek i przebarwień. Ponadto twoja cera stanie się bardziej elastyczna, zregenerowana, oczyszczona i wyraźnie rozjaśniona.
Peeling węglowy - przeciwwskazania
Peeling węglowy nie powinien być wykonywany w następujących sytuacjach:
- ciąża i karmienie piersią,
- świeża opalenizna,
- cukrzyca,
- choroby tkanki łącznej,
- choroba nowotworowa, radioterapia lub chemioterapia,
- alergia na znieczulenie miejscowe, antybiotyk lub inny podawany lek,
- przed zabiegiem nie wolno zażywać suplementów diety mogących zawierać substancje światłouczulające (np. dziurawiec, skrzyp, pokrzywa, duże ilości nagietka, rumianku),
- Zabiegu nie wykonuje się podczas i zaraz po antybiotykoterapii,
- skóra wrażliwa na światło lasera,
- zaburzenia psycho-neurotyczne, także uzależnienie od alkoholu i narkotyków.
Pielęgnacja jest cery jest niezwykle istotna, ale też bardzo trudna. I kobiety podczas codziennych rytuałów popełniają przy tym błędy. Jakie? Poznajcie 10 najczęściej popełnianych błędów przy pielęgnacji cery.
10 najczęściej popełnianych błędów w pielęgnacji cery