Peeling kawitacyjny - prosty sposób na skórę nawilżoną i bez zmarszczek. Na czym polega ten zabieg i jakie są efekty?
Zabiegi pielęgnacyjne są bardzo ważne, żeby utrzymać cerę w dobrej kondycji. Można stosować peelingi domowe, jednak o wiele lepiej sprawdzi się profesjonalny, zrobiony przez kosmetyczkę.

Peeling jest najpopularniejszym zabiegiem, jaki możemy zastosować, żeby oczyścić naszą cerę i nadać jej odżywionego blasku. Oczywiście najbardziej znane są te, które możemy przygotować samemu w domu lub kupić w drogerii. Bardziej trwałe są jednak te profesjonalne, robione w salonach kosmetycznych.
Peelingi, które możemy zrobić w domu, mają znaczącą przewagę nad tymi profesjonalnymi. Dzielą się na peelingi enzymatyczne i mechaniczne. W większości są znacznie tańsze i ogólnodostępne. Jeżeli natomiast zależy nam na cudownych właściwościach peelingu, dokładnym złuszczeniu naskórka, jak również wielu innych efektach, których nie zagwarantują nam domowe sposoby, lepiej postawić na peeling kawitacyjny. Ten natomiast, podobnie jak peelingi chemiczne, jest zabiegiem wykonywanym w salonach kosmetycznych.
Zobacz także: Peeling kawowy można przygotować samemu. Jest zbawienny w walce z martwym naskórkiem i cellulitem
Na czym polega peeling kawitacyjny?
Kawitacja, od której pochodzi nazwa zabiegu, to zjawisko fizyczne zachodzące pod wpływem zmniejszania ciśnienia. Polega na szybkiej przemianie ze stanu ciekłego w gazowy. Podobnie działa peeling kawitacyjny. Zanim dojdzie do zabiegu, należy zwilżyć skórę. Dzięki temu, w trakcie jego trwania, w zetknięciu z ultradźwiękami, utworzą się mikropęcherzyki, które ulegają rozpadowi. W ten sposób rozbijane są stare komórki, które tworzą martwy naskórek. Jego natomiast chcemy się pozbyć podczas zabiegów peelingujących.
Peeling kawitacyjny – efekty
Peeling kawitacyjny najbardziej popularny jest jako peeling do twarzy. Może być jednak stosowany na całe ciało. Oprócz tego, że peeling kawitacyjny niweluje martwy naskórek, ma również wiele innych interesujących efektów, dla których warto go wykonać, ponieważ nie uzyskamy ich przy pomocy domowych peelingów. Wibracje, które przechodzą przez skórę podczas tego zabiegu, mogą sprawić, że nasza skóra będzie odżywiona i dotleniona.
Zobacz także: Odżywi skórę na wiosnę i ma działanie antybakteryjne. Peeling cukrowy to prawdziwy król w swojej dziedzinie
Peeling kawitacyjny, w przeciwieństwie do jego naturalnych kolegów, wygładza zmarszczki, jednocześnie odmładzając skórę. Tego typu zabieg usuwa też wągry. Zmiany są widoczne już po pierwszej wizycie u kosmetyczki. Co ciekawe, oprócz efektów urodowych, będziemy też bardziej zrelaksowani, ponieważ peeling kawitacyjny masuje naszą skórę.
Dla kogo przeznaczony jest peeling kawitacyjny?
Oczywiście każdy może zdecydować się na tego typu zabieg, ponieważ jest on bardzo delikatny, sprawdzi się zatem nawet na skórze wrażliwej. Przede wszystkim jednak powinny się na niego zdecydować osoby o skórze skłonnej do zanieczyszczeń, u których często występuje trądzik, zaskórniki i wągry.
Zobacz także: Jak pozbyć się zaskórników? Ta metoda jest prosta i kosztuje jedynie 2 złote
Peeling kawitacyjny – cena
Cena peelingu kawitacyjnego jest równie atrakcyjna co jego efekty. Jednorazowy zabieg kosztuje w granicach 40-100 złotych. Możemy zdecydować się również na serię zabiegów, co oczywiście jeszcze korzystniej wpłynie na skórę. Wówczas kwota może wzrosnąć do 200 złotych, jednak też nie jest to wygórowany koszt jak na zabieg pielęgnacyjny.
Żeby zachować świeżą skórę na długi czas i dojrzeć dodatkowe efekty tego typu peelingu, warto wykonać od 3 do 6 zabiegów, w zależności oczywiście od typu cery. Odstęp pomiędzy takimi zabiegami nie powinien być krótszy niż tydzień, ani dłuższy niż miesiąc.
Autor: Katarzyna Leszczyńska