Peeling do skóry głowy. Najmniej popularny, ale bardzo wartościowy. Jak zrobić peeling do włosów?
Peeling do skóry głowy nie jest tak popularny jak inne rodzaje peelingów, może jednak zdziałać cuda z naszymi włosami. Wystarczą proste składniki, żeby go przygotować w krótkim czasie.

Peeling zazwyczaj kojarzy nam się z oczyszczaniem twarzy i ciała. Okazuje się, że można go wykonać również w dość nietypowym miejscu, jakim jest… skóra głowy. Choć mniej popularny, jest równie istotny w pielęgnacji. I ma naprawdę wiele zbawiennych właściwości.
Peeling do skóry głowy wielu może zaskoczyć. Warto jednak się na niego zdecydować. Co ciekawe z resztą, można go przygotować samemu! W dodatku w tej kwestii można postawić na te najbardziej popularne sposoby oczyszczania, które doskonale znamy i wykorzystujemy, m.in. jako peeling do twarzy.
Peeling do skóry głowy – właściwości
W naszych włosach każdego dnia kłębi się dużo kurzu i brudu. Te natomiast niekorzystnie wpływają na skórę głowy i istotnych dla włosów gruczołów łojowych. A to wszystko składa się na jakość fryzury, która będzie wyglądała coraz gorzej. Dlatego tak istotne jest robienie peelingów do skóry głowy. Dzięki takiemu rodzajowi oczyszczania, przede wszystkim nie będziemy narażeni na przetłuszczanie włosów oraz powstawanie łupieżu. Wygląda na to, że peeling skóry głowy to odpowiedź na pytanie, jak pozbyć się łupieżu.
Zobacz także: Jak odbudować zniszczone włosy? Pomóc w tym może olej kokosowy
Dzięki peelingowi do skóry głowy, będziemy mogli pozbyć się również wszelkich podrażnień, które mogą znajdować się na naszej głowie. Mycie jej dokładnie to jedno. Warto jednak potrzeć skórę pod włosami ziarenkami, które sprawią, że pozbędziemy się zrogowaciałego naskórka oraz poprawimy krążenie, dzięki któremu ożywimy cebulki, a nasze włosy będą pięknie odrastały. Pozbędziemy się też z głowy obumarłych kosmyków, które zaburzają piękny wygląd naszej fryzury.
Choć wydawać się może, że peeling będzie uszkadzał włosy, nic bardziej mylnego. Wręcz przeciwnie, wzmocni je i zmniejszy ich wypadanie. Oprócz tego ma zbawienny wpływ także na wygląd naszej fryzury. Włosy po peelingu staną się bardziej lśniące i będą odbite u nasady. W zależności też od tego, po jakie dodatki do peelingu sięgniemy, możemy też zmienić naturalnie barwę kosmyków.
Peeling do skóry głowy – jaki wybrać?
W drogeriach możemy znaleźć wiele przygotowanych specjalnie do skóry głowy kosmetyków, które oczyszczają ją. Gotowe peelingi mogą mieć dwie bazy: oleju lub oliwki oraz alkoholu. Oczywiście te bardziej naturalne są delikatniejsze. Dlatego też warto postawić na te przyrządzone samemu w domu. Zwłaszcza, że peelingów przeznaczonych specjalnie do skóry głowy nie ma zbyt wiele na rynku. Na ratunek przychodzą nam proste, domowe składniki, jak np. kawa i cukier.
Zobacz także: To prawdziwy hit w pielęgnacji fryzur! Olej lniany na włosy sprawdzi się doskonale
Peeling do skóry głowy - jak zrobić? Domowe sposoby
Żeby przygotować peeling do skóry głowy, wystarczy wybrane przez nas składniki dodać do szamponu, którego zazwyczaj używamy. W ten oto sposób możemy przygotować, m.in. najpopularniejszy peeling cukrowy. Wystarczy, że porcję szamponu wymieszamy z łyżką cukru i nałożymy na wilgotne włosy. Delikatnie masujemy skórę głowy, żeby przy okazji zrobić jej relaksujący masaż, który sprawi, że polepszymy jednocześnie krążenie. Później dokładnie myjemy włosy.
Podobnie jest w kwestii innego niezwykle popularnego produktu – kawy. Peeling kawowy do skóry głowy przygotowujemy jednak nieco inaczej. Wystarczy, że po umyciu głowy nałożymy na nią zmielone ziarna kawy. Trzeba jednak uważać w tej kwestii, gdy mamy zbyt długie włosy, ponieważ możemy mieć problem z ich spłukaniem. Po dokładnym oczyszczeniu kosmyków z kawy, trzeba nałożyć na nie odżywkę lub maskę.
Okazuje się zatem, że do skóry głowy możemy wykorzystać podobne składniki, jak podczas przygotowywania peelingów do twarzy. W ten sposób możemy tanio i szybko zaserwować sobie relaks w domowym spa.
Zobacz także: Domowe maseczki na włosy czy zabiegi u fryzjera? Sprawdź, jak odbudować zniszczone kosmyki!
Zobaczcie w poniższej galerii, jak wyprostować włosy bez użycia prostownicy:
Jak wyprostować włosy bez prostownicy?