Obserwuj w Google News

Peeling do cery naczynkowej - przegląd propozycji na każdą kieszeń

1 min. czytania
03.07.2019 15:21
Zareaguj Reakcja

Peeling do cery naczynkowej powinien zawierać składniki, które zmniejszą widoczność lub pomogą całkowicie wyeliminować pajączki i nieestetyczne rumieńce na twarzy. Na rynku kosmetycznym znajdziemy wiele produktów tego typu, ale nie każdy z nich zapewni twojej cerze zadowalający efekt. Poznaj szczegóły.

Peeling do twarzy
fot. Shutterstock

Z racji tego, że cera naczynkowa jest wrażliwa i ma skłonności do rozszerzania się naczynek krwionośnych, powinna być ona odpowiednio pielęgnowana. Peeling do cery naczynkowej powinien zawierać substancje, które uszczelniają naczynka. Należą do nich m.in. escyna, witamina C oraz flawonoidy.

Redakcja poleca

Peeling do cery naczynkowej

Peeling do cery naczynkowej powinien zawierać enzymy zamiast ścierających drobinek, które mogą uszkodzić nadwrażliwą cerę. Peeling enzymatyczny nakłada się na skórę w formie maski na 15-20 minut, a następnie należy go usunąć wodą. Polecamy też peelingi chemiczne zawierające kwas azelainowy.

Tego typu zabiegi wykonywane w salonach kosmetycznych są w pełni bezpieczne, nie powodują efektu złuszczonej cery, hamują rozwój bakterii, redukują nieestetyczny rumień, łagodzą objawy trądziku różowatego i eliminują inne niedoskonałości, takie jak zaskórniki, grudki czy krostki.

Poznaj też przepisy na domową maseczkę przeciwzmarszczkową oraz peeling węglowy na twarz.

Aby skóra jak najdłużej cieszyła się sprężystością i dobrą kondycją, wymaga dokładnej i prawidłowej opieki. Jak ją pielęgnować? Przede wszystkim wystrzegając się tych 10 błędów!

10 najczęściej popełnianych błędów w pielęgnacji cery