Obserwuj w Google News

Pędzle do makijażu - które z nich powinnaś mieć w swojej kosmetyczce?

2 min. czytania
06.02.2019 14:24
Zareaguj Reakcja

Pędzle do makijażu to narzędzia, bez których trudno się obyć podczas nakładania make-upu. Każda z nas powinna mieć w swojej kosmetyczce przynajmniej kilka modeli przeznaczonych do malowania wybranych części twarzy. Podpowiemy ci, które pędzle do makijażu warto mieć przy sobie.

Pędzle do makijażu
fot. Shutterstock

Na rynku znajdziemy mnóstwo pędzli do makijażu. Szeroki wachlarz możliwości sprawia, że często trudno jest nam podjąć decyzję, który z nich kupić. Jeżeli i wy macie ten dylemat, to dobrze trafiłyście. Z naszego artykułu dowiecie się, jakie wyróżniamy rodzaje pędzli do makijażu oraz poznacie kilka sztuczek w aplikacji sypkich i mokrych produktów kosmetycznych na twarz.

Redakcja poleca

Pędzle do makijażu - rodzaje

Pędzle do makijażu różnią się m.in. rodzajem włosia, kształtem oraz wielkością. Każdy z nich został zaprojektowany tak, aby ułatwić aplikację produktów kolorowych. Spośród pędzli do makijażu wyróżniamy:

 • pędzle do malowania ust,
 • pędzel do kresek,
 • pędzel do korekty brwi,
 • pędzel do cieni,
 • miękki pędzel do cieniowania sypkich cieni,
 • średni pędzel do cieni sypkich,
 • cienki pędzel do cieni sypkich,
 • pędzel do podkładu,
 • skośny pędzel do różu do policzków,
 • pędzel do pudru,
 • grzebyk do rzęs i brwi.

Produkty sypkie należy nakładać za pomocą pędzli z naturalnego włosia. Zaś do aplikacji kremowych oraz żelowych kosmetyków stosuj pędzle z syntetycznego włosia. Osoby, które nie mają dużego doświadczenia w wizażu nie powinny kupować od razu całego zestawu pędzli, tylko zacząć od zakupu kilku najbardziej potrzebnych. Należą do nich: pędzle do podkreślania kości policzkowych, do pudru, do cieni do powiek, skośny pędzel do malowania kresek.

Fotografia: Shutterstock

Pędzle do makijażu - jak ich używać?

Pędzle mają za zadanie ułatwiać aplikację kosmetyków. Doskonale nadają się do blendowania cieni do powiek, korygowania kształtu brwi i konturowania twarzy.

Pędzle do makijażu wymagają odpowiedniej techniki nakładania na twarz. W innym wypadku efekt narażone jesteśmy na makijażową wpadkę. Zanim naniesiesz kosmetyk pędzlem, strząśnij jego nadmiar, dzięki czemu równomiernie zaaplikujemy wybrane produkty.

Jeżeli jednak okaże się, że nałożyłaś zbyt dużą ilość kosmetyku na twarz, nie zmywaj makijażu tylko weź do ręki puder lub podkład i nałóż go w miejsca, które chcesz skorygować.

Pędzle do makijażu - jak je czyścić?

Pędzle do makijażu powinny być regularnie pielęgnowane, tak samo jak gąbka do makijażu. Należy je odpowiednio przechowywać, oczyszczać i suszyć. Do tego potrzebne są specjalistyczne płyny i akcesoria do czyszczenia pędzli.

Wyróżniamy wiele metod czyszczenia pędzli. Skutecznym sposobem na pozbycie się brudu i bakterii jest stosowanie płynu dezynfekującego. Wystarczy, że do szklanki wlejemy odrobinę specyfiku i zanurzymy w nim pędzle do makijażu, a następnie pozostawimy pozycji poziomej w suchym miejscu.

 

Ten pies uwielbia podróżować. I przez to też podbija Instagram! Musicie zobaczyć te zdjęcia!