Obserwuj w Google News

Pedicure leczniczy - sposób na piękną i zdrową skórę stóp

3 min. czytania
Aktualizacja 20.01.2020
05.06.2018 14:58
Zareaguj Reakcja

Pedicure leczniczy nie sprowadza się do pielęgnacji stóp i paznokci. Jest on poszerzony jest o zabieg usuwania wszelkich zmian na skórze w okolicach stóp. Wykonuje go wykwalifikowana kosmetyczka. Jeżeli zauważyłaś odciski, wrastające paznokcie, modzele, brodawki lub inne niedoskonałości, koniecznie zdecyduj się na pedicure leczniczy. Zanim umówisz się na wizytę do kosmetyczki, poznaj szczegóły na ten temat.

Pedicure
fot. Fotolia

Pedicure leczniczy nie tylko sprawi, że twoje stopy będą wyglądać estetycznie, ale też usunie niektóre zmiany na skórze, problem wrastających paznokci oraz pomoże w walce z grzybicą. Pedicure leczniczy wymaga doświadczenia i wprawy, dlatego w celu przeprowadzenia tego zabiegu w odpowiedni sposób, należy zgłosić się do sprawdzonego specjalisty.

Aby rezultat był długotrwały, pedicure leczniczy powinien być wykonywany regularnie.

Zobacz także: Jeśli linie na twojej dłoni układają się w literę "M" to znaczy, że jesteś wyjątkowa

Pedicure leczniczy - cena

Jest wiele przyczyn powstawania negatywnych zmian skórnych w okolicy stóp. Przez nie stopy wyglądają nieestetycznie, a ponadto możemy odczuwać nieprzyjemny ból. Do najczęstszych przyczyn pojawiania się na skórze odcisków, modzeli i innych niedoskonałości należą:

  • niewłaściwej pielęgnacji stóp,
  • noszenia nieodpowiedniego obuwia,
  • wrodzone wady.

Jeśli chcesz uniknąć w przyszłości zmian na skórze stóp, staraj się dbać o swoje stopy. A w przypadku wrodzonych wad poleca się regularny pedicure leczniczy w salonach kosmetycznych.

Pedicure leczniczy kosztuje około 120 -150 zł (cena zawiera wszystkie poniższe czynności oprócz klamer na wrastające paznokcie, odbudowy paznokci, kurzajek, wymazów, zeskrobin paznokci). Za usuwanie innych niedoskonałości płaci się więcej. Np. za podcięcie jednej strony w przypadku wrastającego paznokcia płaci się od 60 do 70 zł, za podcięcie dwóch strony - od 70 do 90 zł, trzech - od 90 do 100 zł, a czterech około 120 zł. Wizyta kontrolna u podologa to koszt około 50 zł.

Zobacz także: Naklejki wodne na paznokcie - jak ich używać?

Pedicure leczniczy - szczegóły zabiegu

Pedicure leczniczy ma wiele korzyści. Jest to nieinwazyjny, relaksujący i bezbolesny zabieg. Czasami zdarza się, że wykorzystuje się do niego znieczulenie. Jednak należy dodać, że w takich przypadkach zabieg musi wykonać lekarz - podolog. W przypadku trudnych do usunięcia zmian na skórze stóp należy zapisać się na kilka wizyt. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że pedicure leczniczy przyniesie pożądane efekty.

Na leczniczy pedicure decydują się przede wszystkim cukrzycy oraz osoby z nadwagą. O zabiegu tym wiele można przeczytać na forach internetowych. Użytkowniczki dzielą się swoimi doświadczeniami i wiedzą.

Podobny jest to kosmetycznego pedicure, tylko tu liczy się wyleczenie pewnych dolegliwości, nie efekt kosmetyczny. Ja raz byłam u podolożki i po tej wizycie miałam przez rok spokój z pękającymi piętami. Dużo mi poopowiadała też o stopach i ich właściwej pielęgnacji, fajna sprawa. Większość osób jednak kojarzy pedicure z malowaniem paznokci u stóp, a to nie o to chodzi - czytamy na forum.

Pedicure leczniczy może pomóc w walce z grzybicą pod warunkiem, że jednocześnie przyjmujemy odpowiednio dobrane leki. Zabieg ten trwa minimum godzinę, a najczęściej półtorej godziny. Jego długość uzależniona jest od indywidualnych problemów. Jeśli zależy ci na gładkiej skórze stóp, stosuj parafinę kosmetyczną.

Pedicure leczniczy - przeciwwskazania

Pedicure jest w pełni bezpiecznym zabiegiem pod warunkiem, że nie dotyczą nas poniższe problemy skórne:

• drożdżyce,
• stany zapalne,
• ropne,
• świeże blizny,
• niezagojone rany

Jeśli dolega ci którykolwiek z tych problemów, dla własnego dobra zrezygnuj z tego zabiegu.

Autor: Martyna Wojciechowska