Obserwuj w Google News

Pedicure frezarkowy zapewni twoim stopom piękny wygląd. Podpowiadamy, na czym polega i ile kosztuje

1 min. czytania
01.03.2021 13:11
Zareaguj Reakcja

Pedicure frezarkowy to popularny zabieg na stopy wykonywany w salonach kosmetycznych. Ma on na celu usunięcie martwego naskórka i wypielęgnowanie paznokci za pomocą odpowiedniego sprzętu. Podpowiadamy, na czym polega ta metoda oraz zdradzamy, jakie daje efekty.

pedicure
fot. Shutterstock

Pedicure frezarkowy zapewnia skórze stóp gładkość i piękny wygląd. Zabieg ten nie należy do najłatwiejszych i wymaga użycia specjalistycznego urządzenia, dlatego zwykle wykonuje go profesjonalista. Sprawdźcie, z jakich etapów składa się ta metoda pielęgnacji stóp.

Redakcja poleca

Pedicure frezarkowy - opis zabiegu

Pedicure frezarkowy należy do najczęściej wykonywanych zabiegów w gabinetach kosmetycznych. Polega on na usunięciu ze stóp zrogowaciałego naskórka i wypielęgnowaniu paznokci za pomocą frezarki. To urządzenie dzięki wyjątkowej precyzji sprawdza lepiej niż nożyczki czy pilnik.

Frezarka wyposażona jest w różne nakładki, dzięki którym dochodzi do najtrudniej dostępnych miejsc na płytce paznokcia. Ponadto usuwa martwy naskórek z pięt, podbicia i palców.

Cały zabieg możemy podzielić na kilka części. Na początku usuwa się zrogowaciałą skórę. Później specjalista opiłowuje paznokcie i nadaje im konkretny kształt. Następnie pokrywa je odżywką do paznokci i lakierem.

Pedicure frezarkowy - efekty i cena

Pedicure frezarkowy zapewni twoim stopom piękny wygląd i gładkość w dotyku. Zabieg ten trwa ok. godziny, a jego cena wynosi od 100 do 200 zł. Aby osiągnąć trwałe rezultaty, warto tuż po zabiegu przeprowadzić peeling stóp.

Jakie paznokcie będą najmodniejsze w 2021 roku? Przedstawiamy 15 pomysłów na trendy manicure, które będą królowały w salonach kosmetycznych.

Modne paznokcie na 2021 rok. TOP 15 inspiracji prosto z Instagrama