Obserwuj w Google News

Paznokcie trumienki to gorący trend manicure! Jak wyglądają?

2 min. czytania
03.02.2020 09:42
Zareaguj Reakcja

Były już owalne, prostokątne i migdałowe. A jaki kształt paznokci króluje w ostatnim czasie? Poznajcie paznokcie trumienki, na który decyduje się coraz więcej kobiet!

Paznokcie trumienki
fot. Shutterstock

Manicure to nieodłączna i bardzo ważna część naszego stylu. Jeżeli chcemy podkreślić nasz strój, ale jednocześnie odpowiednio o siebie zadbać, sięgamy po lakier do paznokci i decydujemy się na ich estetyczne malowanie.

Ważny jest nie tylko kolor paznokci, ale też ich kształt. Jaki kształt króluje od kilku sezonów i decyduje się na niego coraz więcej kobiet? Mowa o paznokciach trumienkach zwanych "coffin nails".

Redakcja poleca

Paznokcie trumienki - czym jest ten trend?

Jeszcze niedawno większość kobiet decydowała się na długie paznokcie o owalnym kształcie. Zastąpiły one kwadratowy kształt. Miłośniczki naturalności w tym samym czasie stawiały na krótko spiłowaną, ale wciąż kwadratową płytkę paznokcia. Wygląda na to, że tym razem oba te sposoby dbania o paznokcie zostały zdetronizowane. Wszystko przez paznokcie trumienki!

Paznokcie trumienki są bardzo charakterystyczne w swoim kształcie - przypominają bowiem prostokąt, ale nieco zwężany ku górze. Najładniej taki kształt prezentuje się w przypadku długich paznokci. I właśnie taką kombinację pokochały gwiazdy!

Paznokcie trumienki - o czym pamiętać

Paznokcie trumienki najlepiej robić na paznokciach hybrydowych. Wydłużoną i utwardzoną płytkę łatwiej spiłować na pożądany przez nas kształt. Naturalna płytka, która będzie się zwężała u końca, jest bardziej podatna na łamanie i krucha.

Jak zrobić paznokcie trumienki

Paznokcie trumienki najlepiej prezentują się na długich paznokciach. Najlepiej też najpierw zdecydować się na hybrydę, a dopiero później spiłować je na ten konkretny kształt.

Paznokcie trumienki, czyli tzw. "coffin nails" są tak naprawdę skrzyżowaniem paznokci kwadratowych i spiczastych. Jak zatem zrobić paznokcie trumienki? Najlepiej najpierw zrobić hybrydę krok po kroku - czyli nałożyć bazę, później lakier hybrydowy, a na końcu top coat. Każdą z tych warstw należy utwardzić za pomocą lampy UV.

Dopiero takie paznokcie piłujemy tak, żeby zwężały się one na końcach i przy okazji były spiłowane na prostokątny kształt. W ten sposób osiągniemy kształt, który jest najmodniejszy od długiego czasu.

Zobacz także: Star Manicure. Oto najmodniejszy manicure na Instagramie!

Paznokcie trumienki - inspiracje

Masz już paznokcie trumienki, ale nie wiesz, z jakim lakierem będą się one prezentowały najlepiej? Oto kilka inspiracji na to, jak malować paznokcie trumienki!

Masz ochotę zaszaleć z manicure? Koniecznie wypróbuj wzorki na paznokcie! Które z nich są najmodniejsze? Zobaczcie!

Wzorki na paznokcie