Obserwuj w Google News

Jak wyglądają paznokcie syrenka? Teraz możesz zrobić je w domu

2 min. czytania
03.02.2020 13:22
Zareaguj Reakcja

Jak wyglądają paznokcie syrenka i dlaczego warto nauczyć się je robić? Oto jeden z najmodniejszych manicure! A w dodatku jest bardzo łatwy do wykonania.

Paznokcie syrenka
fot. Shutterstock

Paznokcie syrenka nie tylko są łatwe do zrobienia, ale też bardzo efektownie wyglądają. Nic dziwnego, że zastępują one zarówno jednolity manicure, jak i ten z popularnymi wzorkami.

Jak wyglądają paznokcie syrenka i przede wszystkim jak je zrobić? Wystarczy kilka prostych rzeczy i w kilka minut zrobisz je w domu!

Redakcja poleca

Paznokcie syrenka - jak wyglądają

Paznokcie syrenka to efektowny manicure, który tworzymy za pomocą opalizującego pyłku nakładanego na ulubiony lakier do paznokci. To rodzaj manicure hybrydowego, który wymaga utwardzenia pod specjalną lampą UV. Taki pyłek jest bardzo drobny, dlatego daje zupełnie inny efekt niż brokat do paznokci.

Taki pyłek można nakładać w różny sposób - albo na całą płytkę paznokcia, albo na jej część - np. na czubki paznokci albo na dół paznokcia. Tylko od nas zależy, jak wykonamy manicure.

Jak zrobić paznokcie syrenka i czego potrzebujemy, aby tak pomalować paznokcie?

Zobacz także: Jak odbudować płytkę paznokcia? Poznaj skuteczne sposoby

Jak zrobić paznokcie syrenka

Do zrobienia paznokci syrenka potrzebujemy wybranego przez nas pyłku - na rynku są dostępne pyłki w różnych kolorach - lampy UV, bazy pod lakier hybrydowy, lakieru hybrydowego i top coata, który utwardzi cały manicure.

Jak zrobić paznokcie syrenka? Oto instrukcja w kilku prostych krokach.

1. Po uprzednim przygotowaniu paznokci do nałożenia manicure, nakładamy bazę pod lakier. Następnie tę warstwę utwardzamy pod lampą do hybryd.

2. Kolejnym etapem jest nałożenie dwóch warstw lakieru hybrydowego w wybranym kolorze - każdą warstwę utwardzamy pod lampą UV.

3. Następnie okrężnym ruchem rozprowadzamy na płytce pyłek za pomocą specjalnego pędzelka. Nadmiar pyłku usuwamy z kolei pędzelkiem typu "miotełka".

4. Ostatni etap to utwardzenie całego manicure, które osiągamy poprzez nałożenie na paznokcie top coata, który też utwardzamy za pomocą lampy do hybryd.

Pyłek niezbędny do zrobienia paznokci syrenka mają w swojej ofercie liczne marki produkujące akcesoria do malowania paznokci. Jego cena waha się od 7 do 35 zł. Ale efekt z użyciem tego pyłku przechodzi najśmielsze oczekiwania.

Paznokcie syrenka - inspiracje

Jak prezentują się paznokcie syrenka? Zobaczcie kilka inspiracji.

Masz ochotę zaszaleć z manicure? Koniecznie wypróbuj wzorki na paznokcie! Które z nich są najmodniejsze? Zobaczcie!

Wzorki na paznokcie