Obserwuj w Google News

Oto najdroższe sneakersy na świecie. Kosztują ponad 8 mln złotych

2 min. czytania
02.02.2022 10:05
Zareaguj Reakcja

Te sportowe buty zostały okrzyknięte najdroższymi sneakersami. I nic dziwnego - ich wartość szacowana jest bowiem na... 2 mln dolarów (ponad 8 mln zł). Okazuje się, że za projektem złotego modelu stoi znany amerykański raper Drake.

Luksusowe szpilki
fot. Shutterstock

Jakiś czas temu pisaliśmy o najdroższych damskich szpilkach na świecie, których cena przekroczyła wartość 68 mln złotych. Buty wykonane zostały ze złota i ozdobione 100-karatowymi diamentami. Za projektem realizowanym przez 9 miesięcy stoi duet luksusowych marek - Passion Jewellers i Jada Dubai. A zastanawialiście się, jakie sportowe buty należą do tych z najwyższej półki cenowej?

Para najdroższych sneakersów na świecie powstała we współpracy marek OVO i Air Jordan. Cena tego złotego modelu zwala z nóg - wynosi bowiem ponad 2 mln dolarów (ok. 8 mln zł). Zobaczcie, jak wygląda.

Redakcja poleca

Oto najdroższe sneakersy na świecie. Kosztują ponad 8 mln złotych

Najdroższe sneakersy na świecie kosztują 2,1 mln dolarów (ponad 8 mln zł). Powstały we współpracy OVO x Air Jordan - ta pierwsza streetwear'owa firma została założona przez amerykańskiego rapera Drake'a.

Parę OVO x Air Jordan 10's można kupić na platformie eBay już za 600 dolarów, ale jej wersja Solid Gold OVO Air Jordan 10's, zaprezentowana już jakiś czas temu przez muzyka, jest jedyna w swoim rodzaju. Buty te zostały wykonane z czystego 24-karatowego złota.

Za realizację projektu odpowiada artysta Matthew Senna. Stworzył on buty, które tak naprawdę nie są do chodzenia, a bardziej do postawienia na półce (lub nawet w muzeum) i do podziwiania.

Sneakersy z wyższą cholewką ważą ponad 45 kg i wyposażone zostały z tyłu buta w charakterystyczne logo ze skaczącym koszykarzem. Chcielibyście mieć takie w swojej kolekcji?

Źródło: GQ

Trendy modowe na 2022 rok
12 Zobacz galerię
fot. Shutterstock