Obserwuj w Google News

Oto najdroższa sukienka na świecie. Kosztuje ponad... 120 mln zł

2 min. czytania
17.02.2022 13:19
Zareaguj Reakcja

Jest zrobiona z jedwabiu, kryształów Swarovskiego i kilkuset diamentów - właśnie tak wygląda najdroższa sukienka na świecie. Zastanawialiście się kiedykolwiek, ile może kosztować taka kreacja? Otóż jej szacowana cena wynosi... 30 mln dolarów (ok. 120 mln zł)! Zobaczcie, jak wygląda.

Luksusowa sukienka
fot. Shutterstock

Jakiś czas temu pisaliśmy wam o najdroższych sneakersach na świecie, których cena przekracza 8 mln złotych. Za ich stworzenie odpowiada duet marek OVO i Air Jordan. To właśnie oni zaprojektowali i wyprodukowali Solid Gold OVO Air Jordan 10's wykonane w całości 24-karatowego złota. Ważące 45 kg buty tak naprawdę są bardziej ozdobą, którą można nacieszyć oczy. Niespecjalnie bowiem nadają się do chodzenia. Jednak ich cena to niewielka część tego, ile kosztuje najdroższa suknia na świecie.

Za model "Nightingale of Kuala Lumpur" trzeba zapłacić 30 mln dolarów, a więc ok. 120 mln zł. Nic więc dziwnego, że zyskał taką sławę i tytuł najdroższej kreacji na świecie. Zobaczcie, z czego jest zrobiony i jak wygląda.

Redakcja poleca

Oto najdroższa sukienka na świecie. Kosztuje ponad 120 mln zł

Najdroższa sukienka świata wyszła spod igły znanego na całym świecie Malezyjczyka Faisola Abdullaha. Wykonana została z czerwonego jedwabiu, kryształów Swarovskiego i 751 diamentów, które łącznie mają ponad 1000 karatów. Wszystkie je łączy jeden wielki diament w kształcie łzy.

Kamienie, które wykorzystano do utworzenia tej sukni, pochodzą od jednego z najpopularniejszych jubilerów na świecie - Mouawada. Jego biżuterię uwielbiają i noszą znane gwiazdy, m.in. Angelina Jolie, Nicole Kidman czy Jennifer Lopez.

Suknia, która nosi nazwę "Nightingale of Kuala Lumpur", czyli Słowik Kuala Lumpur, została zaprojektowana w 2009 roku. Wówczas prezentowała ją Kavita Sidhu - była królowa piękności i malezyjska aktorka. Po stworzeniu tej niezwykłej kreacji wysłano ją w podróż po największych dworach królewskich na świecie.

Czerwone dzieło sztuki zrobiono z najróżniejszych materiałów - od szyfonu po jedwab, z kilkuset diamentów i wyróżniającego się na ich tle dużego kamienia w kształcie łzy, a także z kryształów Swarovskiego. Tylko spójrzcie na tę pracę. Uważacie, że jest warta swojej ceny?

Źródło: The Times of India

Trendy modowe na 2022 rok
12 Zobacz galerię
fot. Shutterstock