Obserwuj w Google News

Nasze babcie stosowały ten trik na zmęczone stopy. Kosztuje grosze, a działa cuda

2 min. czytania
16.01.2023 14:23
Zareaguj Reakcja

Odczuwasz ból stóp po powrocie do domu? Ten domowy sposób z wykorzystaniem popularnego produktu spożywczego przyniesie ci znaczną ulgę.

Stopy
fot. Shutterstock

Ból stóp to przykra dolegliwość, która może nas dopaść w różnych sytuacjach. Dość często wiele osób odczuwa go pod koniec dnia. Taki objaw pojawia się z rozmaitych przyczyn. Czasami ma to związek z nadmiernym wysiłkiem fizycznym czy noszeniem niewygodnego obuwia. Jeżeli nie jest on związany z poważniejszymi schorzeniami, możesz sięgnąć po różne domowe sposoby na jego złagodzenie. Ten kosztuje niewiele, a jest niezwykle skuteczny.

Redakcja poleca

Domowy sposób na ból stóp

Nasze stopy są narażone każdego dnia na duże obciążenia. Jeżeli po powrocie do domu odczuwasz ich ból lub zauważyłeś, że stały się opuchnięte, możesz wypróbować sposób, z którego dawniej chętnie korzystały nasze babcie. Okazuje się, że skuteczny środek na te dolegliwości znajdziesz w swojej kuchennej szafce. Jak podaje portal Wirtualna Polska Kobieta, znaczną ulgę w takim przypadku może przynieść zastosowanie soli jodowanej. 

Wystarczy wsypać odrobinę tego produktu do miski z letnią wodą, a następnie w otrzymanym roztworze moczyć stopy przez ok. 20 minut. To pomaga rozluźnić mięśnie i pozbyć się widocznej opuchlizny. Już po krótkim czasie powinieneś odczuć znaczną poprawę. Warto pamiętać o tym, że w niektórych przypadkach obolałe i opuchnięte stopy sygnalizują poważniejsze choroby. Jeżeli dolegliwości będą przybierały na sile lub występowały coraz częściej, konieczna jest konsultacja lekarska.

Zobacz także: Co stopy mówią o tobie? Rozpoznaj to za pomocą tego zdjęcia 

Inne domowe sposoby na ból stóp

W przypadku bolących stóp nie musimy od razu sięgać po specjalistyczne preparaty. Ważne jest, aby zapewnić im zasłużony odpoczynek. Po intensywnym dniu postaraj się znaleźć chwilę na relaks. W tym przypadku może okazać się pomocne leżenie na plecach z lekko uniesionymi stopami. Ból możesz zmniejszyć także, stosując delikatny masaż z użyciem różnych olejków eterycznych o działaniu odprężającym. Takie triki wspomagają bowiem prawidłowe krążenie krwi. Na jakiś czas warto również zrezygnować z noszenia wysokich szpilek na rzecz płaskich butów. Poza tym unikaj chodzenia boso po twardym podłożu.

Zobacz także: Szukasz skutecznej metody na gładkie stopy? Wypróbuj prosty trik naszych babć

RadioZet.pl/kobieta.wp.pl