Obserwuj w Google News

Kultowa sieć odzieżowa znika z Polski. Zamyka wszystkie sklepy w kraju

2 min. czytania
09.05.2022 10:50
Zareaguj Reakcja

Popularna marka Orsay wycofuje swoje sklepy z Polski. Klienci sieci mogą zrobić zakupy w ok. 130 punktach stacjonarnych firmy do końca czerwca 2022 roku. Po tym czasie mają one zostać zamknięte.

Orsay
fot. Tomasz Kawka/East News

Mamy złą wiadomość dla fanów sieciówki odzieżowej Orsay. Już niebawem zniknie ona z naszego kraju. Niemieckie przedsiębiorstwo ma w Polsce ok. 130 butików i mają zostać one zamknięte do końca czerwca 2022 roku. Jak podaje serwis propertynews.pl, powodem tego stanu rzeczy jest niewypłacalność firmy.

Większość pracowników punktów stacjonarnych marki otrzymała już informacje o wypowiedzeniu umów. Jeżeli chcecie skorzystać z ich usług i zaopatrzyć się w asortyment sieci, lepiej pospieszcie się z zakupami.

Redakcja poleca

Orsay znika z Polski. Sieć odzieżowa zamyka wszystkie sklepy w kraju

Orsay wycofuje się z polskiego rynku. Marka, która słynie z bogatej i różnorodnej oferty odzieżowej dla kobiet, ma w naszym kraju ok. 130 sklepów. Duża część z nich znajduje się w centrach handlowych i ma funkcjonować tylko do końca czerwca 2022 roku. Powodem tej sytuacji jest niewypłacalność firmy.

Orsay GmbH to niemieckie przedsiębiorstwo, które powstało ono w 1975 roku w Willstätt. Swoją działalność rozpoczęło od 25 sklepów i 220 pracowników. Pierwszy sklep o powierzchni handlowej 70m

2

otwarto w Karlsruhe. Z kolei pierwszy punkt Orsay w Polsce otwarto w 1997 roku.

Zobacz także: Znana marka modowa wycofuje się z rynku. Wiemy, do kiedy będzie można zrobić tu zakupy

W ostatnich latach przedsiębiorstwo miało problemy, czego następstwem było wypowiedzenie umów najmu w Niemczech. Jak podaje portal wirtualnemedia.pl, już niebawem zniknie stąd połowa z prawie 200 punktów. W Polsce za to mają zostać zamknięte wszystkie ze 130 butików.

Nie wiemy, co stanie się z firmą jako taką. Wiemy, że my jako Orsay w tym miejscu będziemy działać tylko do końca czerwca - powiedzieli Wirtualnym Mediom pracownicy z różnych sklepów Orsay w Warszawie.

Nie wiadomo, co stanie się z firmą na innych rynkach.

Źródło: propertynews.pl/wirtualnemedia.pl

Trendy modowe na 2022 rok
12 Zobacz galerię
fot. Shutterstock