Obserwuj w Google News

Olejek łopianowy wzmacnia włosy i pomaga w walce z problemamy skórnymi. Jak go stosować?

3 min. czytania
18.02.2020 14:55
Zareaguj Reakcja

Olejek łopianowy ma szereg zastosowań w medycynie i kosmetologii. Jest to źródło cennych dla organizmu składników, dlatego warto mieć go w swoim domu. Jak działa olejek łopianowy i dlaczego warto go stosować?

Olejek łopianowy
fot. Shutterstock

Olejek łopianowy - pozyskiwany jest z korzenia łopianu większego - zawiera mnóstwo witamin i minerałów, które pozytywnie wpływają na nasze zdrowie, ale też urodę. Regularne stosowanie tego produktu poprawia kondycję skóry, włosów i paznokci. Ale nie tylko. Jakie właściwości ma olejek łopianowy i dlaczego warto go mieć w swojej łazience?

Redakcja poleca

Olejek łopianowy - właściwości

Olejek łopianowy ma szereg właściwości, które wspomagają prawidłowe funkcjonowanie organizmu. Które z nich są najcenniejsze?

  • oczyszcza organizm i pomaga mu pozbyć się toksyn
  • wspomaga przemianę materii
  • działa przeciwzapalnie
  • łagodzi podrażnienia
  • wspomaga pielęgnację włosów
  • wpływa na porost włosów
  • doskonały w walce z łupieżem
  • sprawdza się w walce z trądzikiem
  • jest świetnym środkiem nawilżającym
  • spowalnia proces starzenia się skóry
  • wspomaga produkcję kolagenu
  • zabezpiecza skórę, włosy i paznokcie przed szkodliwymi czynnikami środowiska zewnętrznego

Olejek łopianowy - zastosowanie

Olejek łopianowy można stosować samodzielnie albo w połączeniu z innymi naturalnymi składnikami, które wspomogą funkcjonowanie organizmu. Olejek łopianowy może być doskonałym naturalnym lekiem, ale też kosmetykiem czy remedium na różne urodowe problemy.

Olejek łopianowy przede wszystkim świetnie nawilża, dlatego warto go stosować, jeśli ma się problemy skórne związane z przesuszeniem. Często suchej skórze towarzyszy swędzenie i liczne podrażnienia, z którymi olejek łopianowy świetnie sobie poradzi.

Produkt ten też świetnie sprawdzi się w walce z łupieżem. Hamuje on wydzielanie łoju, dzięki czemu zapobiega też przetłuszczaniu się skóry głowy. Regularne stosowanie olejku łopianowego z kolei pomaga pozbyć się łupieżu.

To nie koniec pozytywnego wpływu, jaki olejek łopianowy ma na skórę, włosy i paznokcie. Wpływa on bowiem też na porost włosów i wzmacnia je. Dzięki temu mniej wypadają, są gładkie, lśniące i nie łamią się. Są również zabezpieczone przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Na włosy można stosować też olejek łopianowy połączony ze skrzypem polnym lub olejkiem arganowym. To tylko wzmocni działanie takiej mieszanki.

Olejek łopianowy warto też stosować, aby zachować jak najdłużej jędrną i elastyczną skórę. To właśnie on wspomaga produkcję kolagenu, która jest niezbędna do tego, żeby skóra wolniej się starzała, była gładka i promienna.

Zobacz także: Jak nawilżyć włosy? Poznaj sposoby na to, żeby nie były tak suche

Jak używać olejek łopianowy

Olejek łopianowy na włosy musi być stosowany regularnie. Możemy wcierać go w skórę głowy 3-4 razy w tygodniu i wtedy na pewno zauważymy efekty. Nasze problemy z włosami odejdą w zapomnienie!

Na tym jednak nie koniec. Olejek łopianowy może być też stosowany jako maseczka. Wówczas nakładamy go na suche włosy na godzinę (a następnie zawijamy w ręcznik lub nakładamy folię). Później całość zmywamy. Dla nieco bardziej wytrwałych osób polecane jest nakładanie olejku łopianowego na włosy na noc. Po przebudzeniu myjemy głowę delikatnym szamponem.

Olejek łopianowy znany jest ze swoich właściwości nawilżających. Dlatego warto też dodać kilka kropel tego specyfiku do ulubionego kremu nawilżającego, którego używamy codziennie! Efekty będą widoczne już po krótkim czasie.

Nasza cera wymaga szczególnej opieki. Jeśli chcemy cieszyć się nią zdrową przez jak najdłuższy czas, musimy przestać popełniać błędy w jej pielęgnacji. Oto 10 najczęściej popełnianych błędów w pielęgnacji cery.