Obserwuj w Google News

Jakie właściwości ma olejek goździkowy? Wypróbuj go w domu

3 min. czytania
13.08.2018 15:04
Zareaguj Reakcja

Olejek goździkowy to naturalny produkt, który ma szereg cudownych właściwości. Przede wszystkim ma działanie antybakteryjne i odkażające. Stosowany jest także w medycynie i kosmetyce. Jak wykorzystać olejek goździkowy?

Jakie właściwości ma olejek goździkowy? Wypróbuj go w domu
fot. ---

Olejek goździkowy ma intensywny zapach i różnorodne zastosowania, które warto poznać. Stosowany jest przez stomatologów, ale występuje także w składzie kosmetyków. Jakie właściwości ma olejek goździkowy?

Zobacz także: Wyleczyła trądzik w 3 tygodnie dzięki naturalnemu kosmetykowi za 17 zł

Olejek goździkowy – jak wygląda

Olejek goździkowy ma charakterystyczny, mocny zapach. Olejek goździkowy wytwarzany jest z pączków drzewa goździkowca. Dodawany jest on do wielu kosmetyków i do produktów utrzymujących higienę jamy ustnej. Ma też szereg innych cennych zastosować.

Olejek goździkowy – właściwości

Olejek goździkowy ma wiele witamin i minerałów. Zawiera:

- sód, potas, żelazo

- witaminy A i C

Właściwości olejku goździkowego:

- antybakteryjne

- antyseptyczne

- przeciwgrzybicze

- antywirusowe

Jak stosować olejek goździkowy

Olejek goździkowy ma szereg różnych zastosowań. Przede wszystkim nadaje się doskonale do dezynfekcji skaleczeń, ran i stłuczeń. Radzi sobie również ze zmianami skórnymi i infekcjami grzybiczymi. Olejek goździkowy można zastosować również w przypadku użądlenia pszczoły czy innych ukąszeń.

Olejek goździkowy ma działanie antywirusowe i dodatkowo wspomaga odporność organizmu. Usprawnia krążenie i zapobiega chorobom układu krwionośnego. Olejek goździkowy działa również antybakteryjnie i łagodzi ból – dlatego też jest cennym składnikiem wielu leków na infekcje, ale tez leków przeciwbólowych. To także podstawowy produkt stosowany w stomatologii. Walczy z próchnicą, ma działanie odkażające i jest również elementem cementu dentystycznego.

Olejek goździkowy stosowany jest także w przypadku migreny, nudności czy nawet wymiotów. Dlatego tak chętnie sięgają po niego kobiety w 1. trymestrze ciąży. Stymuluje on trawienie, wspomaga prace układu pokarmowego. Olejek goździkowy może być stosowany w przypadku chorób oczu takich jak jęczmień. Wpływa również na regulowanie poziomu cukru we krwi, dlatego zalecany jest cukrzykom.

Olejek goździkowy w aromaterapii

Olejek goździkowy ma charakterystyczny, intensywny, ale też bardzo przyjemny zapach. Dlatego stosuje się go w aromaterapii. Wpływa on pozytywnie na samopoczucie, do tego wspomaga koncentrację i pomaga w leczeniu bezsenności czy depresji.

Olejek goździkowy w kosmetyce i pielęgnacji

Ze względu na swój charakterystyczny zapach olejek goździkowy jest składnikiem wielu perfum i kosmetyków. Olejek goździkowy to doskonały sposób na trądzik. Zapobiega także zmarszczkom i ujędrnia skórę. Olejek goździkowy wspomaga również walkę z cellulitem. Jest on składnikiem past antycellulitowych, które pobudzają krążenie, a tym samym „rozbijanie” skórki pomarańczowej.

Olejek goździkowy ma właściwości odświeżające, a ze względu na swój zapach jest najpopularniejszym składnikiem aromatyzującym najróżniejsze produkty.

Olejek goździkowy to naturalny składnik, który powinien znaleźć się w każdym domu. Jest niedrogi – można go kupić już za 12 zł – ale skuteczny i sprawdza się w wielu przypadkach. Olejek goździkowy można stosować w celach leczniczych. Rozprawi się z bólem głowy, zęba czy mięśni. Jeżeli potłuczesz sobie kolano albo nabawisz się ran, on także pomoże się z nimi uporać. W związku z tym, że olejek goździkowy ma mocny i intensywny aromat, można stosować go w wersji rozcieńczonej. Taka forma sprawdzi się doskonale np. w przypadku leczenia próchnicy. Wystarczy przyłożyć wacik z olejkiem goździkowym do zainfekowanego miejsca, a już po kilku razach będzie widać efekty.


Sekret Afryki, który zmienił oblicze pielęgnacji skóry:

Skuteczny baobab, czyli jak sekret Afryki odmienia pielęgnację skóry