Obserwuj w Google News

Olejek bazyliowy - właściwości i zastosowanie naturalnego kosmetyku

2 min. czytania
10.06.2019 14:51
Zareaguj Reakcja

Olejek bazyliowy ma bardzo szerokie zastosowanie zdrowotne, ale też kosmetyczne! Jako składnik wielu kosmetyków wykazuje szereg cudownych właściwości, z których warto skorzystać. Jak działa olejek bazyliowy i jak go stosować?

Olejek bazyliowy
fot. Shutterstock

Olejek bazyliowy ma przede wszystkim mnóstwo cennych właściwości prozdrowotnych. Przede wszystkim rozprawia się z nudnościami, niestrawnością, łagodzi objawy choroby lokomocyjnej, ale też wspomaga organizm osób z cukrzycą i z problemami oddechowymi. To jednak nie wszystko! Olejek bazyliowy ma szerokie zastosowanie w kosmetyce. Problemy skórne są mu niestraszne. Jak działa olejek bazyliowy i jak go stosować?

Redakcja poleca

Olejek bazyliowy - właściwości

Olejek bazyliowy jest popularnym produktem i kosmetykiem naturalnym na całym świecie. Nie dość, że stosuje się go w szeroko pojętych celach kulinarnych, ma zbawienny wpływ na naszą skórę. Wszystko ze względu na zawartość składników odżywczych.

Olejek bazyliowy ma gorzki smak i balsamiczny aromat. Zawiera takie składniki jak: kamfora, linalol, bisabolen, borneol, pinen, eugenol i wiele innych. To im zawdzięcza wiele właściwości zdrowotnych. Przede wszystkim działa rozluźniająco, odstresowuje, redukuje ból głowy, dobrze wpływa na układ pokarmowy, oddechowy i świetnie radzi sobie z problemami skórnymi.

Olejek bazyliowy dobrze jest stosować w połączeniu z majerankiem, rozmarynem, eukaliptusem, cytryną czy goździkami.

Zobacz także: Snow-bunny - najmodniejsza koloryzacja tego sezonu!

Olejek bazyliowy - zastosowanie

O właściwościach zdrowotnych olejku bazyliowego pisaliśmy wyżej. Warto jednak zwrócić uwagę na jego cenne zastosowanie w kosmetyce. Olejek bazyliowy przede wszystkim dobrze jest stosować w przypadku tendencji do powstawania trądziku czy zaskórników. W przypadku takich niedoskonałości wystarczy stosować olejek bazyliowy miejscowo na skórę, a efekty powinny być widoczne po niedługim czasie.

Olejek bazyliowy to kosmetyk naturalny, który często jest składnikiem kosmetyków polecanych osobom ze skłonnościami do infekcji skórnych. Matowi skórę, zapobiega mnożeniu się trądziku, reguluje wydzielanie sebum. Sprawia też, że skóra wygląda świeżo i promiennie.

Olejek bazyliowy kupimy w sklepach zielarskich za ok. 40 zł za 30 ml specyfiku. Nie należy on do najtańszych, ale jest bardzo wydajny. Można go stosować samodzielnie albo jako uzupełnienie do innych kosmetyków.

Olejek bazyliowy to jeden ze składników stosowanych w przemyśle perfumeryjnym, jak i w aromaterapii. Doskonale nadaje się również do pielęgnacji nie tylko skóry, ale również włosów. Odświeża włosy i poprawia ich wygląd. Pozytywnie wpływa również na ich kondycję. Dzięki olejkowi bazyliowemu są one wzmocnione i odżywione - w dodatku ładnie błyszczą i są gładkie.

 

Aby skóra jak najdłużej cieszyła się sprężystością i dobrą kondycją, wymaga dokładnej i prawidłowej opieki. Jak ją pielęgnować? Przede wszystkim wystrzegając się tych 10 błędów!

10 najczęściej popełnianych błędów w pielęgnacji cery