Obserwuj w Google News

Jak odbudować zniszczone włosy? Pomóc w tym może olej kokosowy

Weronika Domoradzka
3 min. czytania
08.03.2018 16:26
Zareaguj Reakcja

Olejowanie włosów jest coraz powszechniejszą metodą. Olej kokosowy doskonale sprawdzi się do włosów zniszczonych. Efekty maski z oleju kokosowego będą widoczne już po pierwszym użyciu. 

Olej kokosowy na włosy
fot. Shutterstock.com

Olej kokosowy jest uważany za najzdrowszy ze wszystkich tłuszczy. Powstaje przez podgrzanie i przepuszczanie przez praskę miąższu orzecha kokosowego. Zawiera wiele witamin, które korzystnie wpływają na ludzki organizm. Choć wykorzystywany jest przede wszystkim w kuchni, ma również zbawienny wpływ na nasz wygląd.

W związku z tym olej kokosowy coraz chętniej wykorzystywany jest  w kosmetyce. Można go dostać niemalże w każdym sklepie spożywczym, a jego cena waha się w granicach 10-15 złotych. Tego typu olej to olej rafinowany, który najlepiej wykorzystać do smażenia. Nieco inaczej sprawa ma się w kwestiach urodowych. W kosmetyce lepiej sięgnąć po olej kokosowy nierafinowany.

Zobacz także:  Jak zadbać o zdrowy wygląd skóry? Wystarczy przygotować maskę z oleju kokosowego

Kobiety uwielbiają mieć zadbane i lśniące włosy. W tym celu często sięgają po różnego rodzaju kosmetyki, które pomogą im zadbać o fryzurę. Wszystko po to, żeby znaleźć złoty środek na to, jak dbać o włosy. Okazuje się, że w tej kwestii bardzo pomocny może być olej kokosowy. Olejowanie włosów jest coraz popularniejszym zabiegiem, na który decydują się panie. Jest bardzo naturalny i ma zbawienny wpływ na ich wygląd. Pytanie tylko, jaki olej wybrać? Okazuje się, że warto postawić na olej kokosowy do włosów.

Jak stosować olej kokosowy na włosy?

Wiele pań może wzbraniać się przed stosowaniem oleju kokosowego na włosy ze względu na jego cenę. Trzeba przyznać, że jest ona dość wysoka, ale nie trzeba się o to martwić. Olej kokosowy jako naturalny kosmetyk do włosów jest naprawdę wydajny. Wystarczy zaledwie kilka łyżeczek. Wszystko zależy od długości naszych włosów. Na krótkie wystarczą 3 łyżeczki, do dłuższych lepiej dać trochę więcej, jednak 5 łyżeczek to absolutne maksimum. Na plus dla oleju kokosowego może być fakt, że jest on ogólnodostępny i obecnie możemy kupić go niemalże w każdym sklepie spożywczym.

Zobacz także:  Przez miesiąc codziennie jedli olej kokosowy. Wyniki eksperymentu były zaskakujące

Z takiej ilości oleju kokosowego stworzymy naturalną maskę do włosów. Jest to nieco czasochłonne, nie wymaga jednak od nas ogromnych nakładów pracy. Wystarczy lekko zwilżyć włosy, a potem równomiernie rozsmarować na nich olej kokosowy. Tak stworzoną maskę nakładamy na włosy na całą noc. Podczas stosowania warto masować głowę przez kilka minut. W ten sposób sprawimy, że olej kokosowy lepiej wchłonie się w skórę głowy. Następnie wystarczy owinąć włosy ręcznikiem i położyć się spać. Rano należy dokładnie umyć głowę szamponem.

Tego typu zabieg warto powtarzać co 2-3 dni w przypadku zniszczonych włosów. Gdy będziemy zadowolone z efektów, olej kokosowy można używać również jako odżywkę do włosów. Wówczas należy stosować ją, w przeciwieństwie do innych tego typu kosmetyków, przed szamponem.

Olej kokosowy na włosy – efekty

Efekty oleju kokosowego na włosach są widoczne po bardzo krótkim czasie. Oczywiście wszystko zależy od tego, jak bardzo były one wcześniej zniszczone. Jednym z najbardziej widocznych efektów maski z oleju kokosowego są piękne, lśniące włosy. Już po pierwszym użyciu takiej maski możemy zauważyć, że nasze włosy są błyszczące. To przede wszystkim efekt wizualny, ale jest istotny dla każdej kobiety, której zależy na pięknych włosach.

Zobacz także:  Jak wyprostować włosy bez użycia prostownicy? Można postawić na naturalne sposoby

Włosy po masce z oleju kokosowego będą też przyjemne w dotyku. Powinny stać się bardziej miękkie, nabrać na objętości, ale nie będą się puszyć, czego nie można powiedzieć o działaniu większości kosmetyków do włosów. Przede wszystkim staną się mocniejsze. Po stosowaniu maski z oleju kokosowego na włosy można zauważyć, że rzadziej się łamią, co jest najczęstszym defektem, jaki może być widoczny na naszej głowie.  

Olej kokosowy na włosy

 

Autor: Katarzyna Leszczyńska